polip la masea

30-05-2010
roxana_giligh
Nu este medic/terapeut
roxana_giligh
polip la o masea (37) mi sa unflat f tare pana sub ochi si beau cefalexin 500 de sambata dar unflatura nu scade si pulseaza incontinuare ca sa fac multumesc
5 comentarii
0
31-05-2010, ora 08:37
Piulitzul
Nu este medic/terapeut
Piulitzul
mergeti la doctor!!!
0
31-05-2010, ora 22:14
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
puteti sa luati o tona de antibiotice...pana nu se intervine pe dinte...degeaba daca pana acum nu si-a facut efectul...si chiar daca si-l va face...tot treb intervenit caci mai devreme sau mai tarziu o sa apara aceeasi problema.
0
01-06-2010, ora 21:57
roxana_giligh
Nu este medic/terapeut
roxana_giligh
am fost azi la medic si nu mi a facut nimic la maseaua cu polip pt ca e inca unflata dar mi a facut 2 extractii (14, 15) maseaua 16este cu pasta mumifianta in ea si cu puroi la radacina zice medicul pt ca ma doare gingia mai sus de ea eu am zis sa imi intre pe cele doua canale cu pasta mumifianta si sa mi le optureze dar a is ca nu o sa aibe efect pt ca are puroi si trebuie extrasa
ce sa i zic medicului sa o extraga sau nu
sa schimb medicul?
Va Multumesc Dr.Cosmin
0
02-06-2010, ora 13:13
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Trebuie intrat pe canale, dar nu obturat, ci drenate canalele, facute spalaturi si lasat deschis pana trece puseul acut. Abia apoi, pe baza radiografiei, se ia decizia daca se extrage sau poate fi tratat
0
21-03-2012, ora 12:23
nydy
Nu este medic/terapeut
nydy
Buna ziua!
Luni mi-a fost scos un polip de la ultima masea de jos din partea stanga. Mi s-a pus un pansament cu care voi sta pana maine cand merg iar la stomatolog. Nu m-a durut maseaua deloc dupa ce a fost scos polipul dar zona din apropierea maselei (gingie, limba si sub limba) arata si se simte de parca ar fi oparita si mananc foarte greu. Oare e o infectie sau e altceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul