polip mucos endocervical

22-01-2011
elena 49
Nu este medic/terapeut
elena 49
De curand am fost nevoita sa merg la ginecolog deoarece cand a-mi venea CM trecea pt o perioada dupa care aparea iaresi ;la consultatie mi s-au prelevat probe pt efectuarea testului PAPANICOLAU.Am primit rezultatul si suna in felul urmator;-Celule epiteliate pavimentoase superficiale cu nucleu picnotic.Frecvente intermediare cu nucleu hipertrofic si cromatina cu modificari tip diskarioza usoara.frecvente parabazalesi bazale.Frecvente endocervicale.Frecvente leucocite.Frecvente bacili Gram negativi.Col uteri fisurat.
Va rog daca se poate sa-mi spuneti cam ce riscuri am avand acest diagnostic.
In privinta colului Doctorul a spus ca incearca sa-l repare ;oare ce urmari vorfi?
Varog!
3 comentarii
0
23-01-2011, ora 14:44
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu te speria, ai o infectie genitala care se poate trata - probabil ca ai primit deja tratament - si o rana pe col care si acesta poate dispare o data cu infectia. Asta arata analiza facuta...tu asculta ginecologul si urmeaza tratamentul.
0
24-01-2011, ora 20:31
elena 49
Nu este medic/terapeut
elena 49
D-na Doctor problema este ca nu mi-a dat nici un tratament;D-voastra daca ar fi ce tratament ati indica?Va rog !
0
29-01-2011, ora 13:04
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce faci, Elena, ai primit tratament ? Apeleaza la medicul tau de familie, nu sta fara sa te tratezi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.