porbleme cu somnul

29-03-2008
op71ck
Nu este medic/terapeut
op71ck
Sper sa fiu si eu ajutat, de 2 zile am avut o problema si noaptea nu mai pot sa adorm decat 2-3 ore si ma trezesc extrem de obosit...Am mai avut o asemenea problema acum ceva luni... si un prieten mi-a dat o pastila (sincer sa fiu nu stiu cum se numea, cert e ca era somnifer...) si am dormi de la pastile aceea in jur de 12 ore:D dupa care m-am trezit foarte odihnit. Daca ar putea cineva sa imi zica cum se numea sau un medicament silmilar. Precizez ca am mai avut ceva recomandari... si am incercat ceva care dadea decat stare de somnolenta... adormeam, si eu avand un somn foarte ciudat (ma trezesc repedele la zgomote si lumina), nu reuseam sa ma adihnesc. Mar interesa ceva sa ma faca sa am un somn foarte profund!!
Multumesc anticipat!!
6 comentarii
0
29-03-2008, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Incercati Stilnox 1 cp seara
0
29-03-2008, ora 00:00
op71ck
Nu este medic/terapeut
op71ck
si nu creeaza dependenta? o sa incerc... si ce am luat de la prietenul meu nu ai idee cum se numeste? si stilnox creaza decat stare de somnolenta? ms
0
29-03-2008, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Nu creeaza somnolenta si nu lua decat 2- seri pana iti reeduci somnul.
0
29-03-2008, ora 00:00
op71ck
Nu este medic/terapeut
op71ck
aha... mersi mult.. o sa incerc:)
0
29-03-2008, ora 00:00
op71ck
Nu este medic/terapeut
op71ck
si cumva ai idee ce am laut de la prietenul ala al meu de am dormit in halul ala?
0
12-01-2012, ora 13:37
gabriel.damian
Nu este medic/terapeut
gabriel.damian
Am probleme mari cu somnul, dorm doar cateva ore pe saptamana, si ma trezesc la cel mai mic zgomot.
Am fost la medic, insa imi da "bomboane" si nu au niciun efect, sunt foarte slabe, asa ca incerc sa ma descurc
de unul singur.

Ideea e ca imi trebuie un somnifer foarte tare atat de tare incat chiar sa traga cineva de mine si sa nu ma trezesc
decat dupa cateva ore bune de somn, ca m-am saturat sa...nu mai dorm.

Am nevoie de ceva concret, nu 'sfaturi' de genul "cred ca...", "probabil...". As prefera sa fie ceva natural (dar
puternic binenteles; cred ca as accepta si ceva apropiat de droguri, de parca nu toate medic. ar fi droguri) daca exista, daca nu...ce exista.
Imi poti spune si de cele care se dau pe baza de prescriptie, obtin eu "prescriptia" smile.gif.

Si sa nu-mi spui ca sa vb cu un medic pt ca deja am facut-o si degeaba.

Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia este implicată în apariția durerilor de spate
  • Ce se întâmplă dacă nu dormi suficient?
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • Scapă de insomnie - 8 sfaturi eficiente
  • Tulburările de somn influențează apariția demenței
  • Somnul, afectat de utilizarea iPhone-ului sau e-reader-ului înainte de culcare
  • De cât somn avem nevoie? Noi recomandări de la Fundația Națională a Somnului
  • Somnul din timpul zilei combate efectele lipsei de somn din timpul nopții
  • Folosește-ți simțurile pentru un somn odihnitor
  •