Port ochelari si simt o lipsa de confort cand trebuie sa privesc in planuri mai indepartate

25-08-2013
misu91
Nu este medic/terapeut
misu91
Buna seara, am 22 de ani si am fost diagnosticat de curand cu -1.75 la ambi ochi, mi-am facut si ochelari ii port de 6-7 zile am inceput sa ma obisnuiesc cu ei la pc, Tv prin casa mai mult pe afara simt inca o lipsa de confort cand trebuie sa privesc in planuri mai indepartate. Am observat o chestie uitandu-ma la TV cand am inchis ochiul stang si am incercat sa privesc doar cu dreptul vedeam literele foarte neclare apoi am inchis dreptul si am privit cu stangul vedeam perfect, crezand ca au o problema ochelari am incercat sa privesc cu stangul prin lentila dreapta si vedeam la fel de rau, de neclar.cand privesc cu dreptul prin lentila stanga vad destul de bine de clar. As dori sa stiu daca e o chestie de obisnuita pe viitor sau sunt gresiti ochelari ? Detin inca reteta de la medic oftalmolog va pot da detalii in cazul in care este nevoie. Multumesc anticipat !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când ai nevoie de ochelari?
  • Efectele ochelarilor pe termen lung - ne strică sau ne îmbunătățesc vederea?
  •