Posibil gravida?

08-11-2016
Razvan31
Nu este medic/terapeut
Razvan31
Buna ziua. Am 18 ani si prietenei mele ii intarzie ciclul de mai bine de 1 saptamana.. ea sustine ca are dureri premenstruale de cateva zile mai puternice ca de obicei.. de asemenea a spus ca acum o saptamana a avut o secretie mai inchisa la culoare si mai vascoasa (asta inseamna ca a avut ovulatie?).. insa menstruatia nu apare.. precizez ca am facut sex doar protejat (prezervative). Ma streseaza foarte rau faptul ca ar putea fi insarcinata si nici nu prea mai pot sa dorm noaptea.. intrebarea mea este daca are rost sa ma ingrijorez atat sau este normal si doar ii intarzie menstruatia?
1 comentarii
0
08-11-2016, ora 11:48
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
In aceasta situatie este recomandat sa mearga la medic si sa vada care este situatia. Chiar daca este insarcinata acum se pot face mai multe lucruri decat peste mai mult timp...
Din cate descrieti nu pare sa fie o sarcina, dar cum am putea sa fim siguri de asta prin intermediul internetului?!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: