posibil inceput de diabet?

16-10-2012
demon007
Nu este medic/terapeut
demon007
buna ziua si va rog mult daca puteti sa ma ajutati cu urmatoarea intrebare care ma chinuie..de sambata am dureri foarte mari de umar, am luat ketonal, diclofenac, nurofen, algocalmin si vreo 5 tipuri de unguente iar duminica noaptea neputand sa dorm de dureri in jurl orelor 2:00/ 3:00 noaptea am urinat de vreo 4-5 ori cred si aveam gura foarte uscata intruna din jurul orei 12 noaptea cred, ieri luni am mers seara si am facut o injectie cu dexametazona care mia alinat durerile pana la ora actuala.tot aseara am mancat si cam 40 de grame de ciocolata..nu am mai avut probleme cu urinatul sau cu gura uscata dar in schimb in jurul pranzului dupa ce am mancat ciorbita cu smanta mi-am luat in 20 de minute glicemia si era 139.Sunt foarte speriat, mai ales ca tot timpul imi mai luam glicemia cu aparatul lui tata care el are diabet si aveam 90-100 maxim.va multumesc mult si va rog sa imi dati un raspuns daca aveti timp, o zi placuta!

am 25 de ani, 178 cm si 109 kg
2 comentarii
0
16-10-2012, ora 16:47
demon007
Nu este medic/terapeut
demon007
am uitat sa specific ca azi, luni in jurul pranzului mi-am luat glicemia, multumesc
0
16-10-2012, ora 17:16
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Din cauza ca esti supraponderal e posibil si diabetul. Mergi sa-ti faci testul din sange venos si urmeaza indicatiile medicului de familie.
NU mai lua atatea analgezice fara prescriptie.
Incearca o viata mai echilibrata.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.