Posibil insarcinata?

22-10-2017
gina94
Nu este medic/terapeut
gina94
Buna seara, va rog ajutati-ma cu un raspuns, in data de 9:10:2017 mi-a venit menstruatia, pen-ultima zi am facut sex neprotejat cu iubitul meu, am gatat menstruatia a doua zi si nu am mai facut sex protejat, am facut incontinuare neprotejat, posibil sa fiu insarcinata? astept raspuns dvs. Multumesc!!
4 comentarii
1
06-11-2017, ora 13:09
Amalia ramona
Nu este medic/terapeut
Amalia ramona
Poti incerca un test de sarcina sau poti da aici mai multe informatii despre durata ciclului tau pentru ca eu sau alte fete sa te putem ajuta. Iti doresti sa ramai insarcinata?
0
07-11-2017, ora 08:26
gina94
Nu este medic/terapeut
gina94
Buna, da mi-a venit menstruatia, dupa 27 de zile, imi doresc foarte mult un bebe, dar vad ca nu a fost sa fie, mi-am facut 5 teste, eu acum 2 ani si cateva luni am avut sarcina extrauterina si mi sa scos trompa stanga plus ca am avut hemoragie interna, de aceea sunt foarte speriata ca nu stiu daca mai pot ramane insarcinata, atunci mi-a spus doctorita ca mai pot incerca sa fac bebe, ca voi ramane, dar nu stiu ce sa mai cred
0
07-11-2017, ora 08:27
gina94
Nu este medic/terapeut
gina94
Multumesc foarte mult ca mi-a raspuns cineva
0
10-11-2017, ora 15:55
Diana Iliescu
Nu este medic/terapeut
Diana Iliescu
Buna, Gina! Te inteleg ca esti tanara, panicata si nu stii ce decizie sa iei. Ceea ce ti se intampla nu este chiar o situatie dorita unei adolescente. Personal nu stiu daca se fac avorturi chiar la 18 saptamani, pentru ca sarcina are deja un grad de evolutie, -------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul