posibil sa am probleme cu hipoglicemia?

24-01-2013
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
de aproape 1 an am ameteli numai atunci cand mi se face foame mai ales dimineata.in fiecare dimineata ma trezesc cu ameteli si daca nu mananc repede ceva ma ia cu lesin sunt asa de aproape un an.totul a inceput in urma cu 2 ani lucram in stres si multe ore cam 12-13 ore pe zi( la un fast-food) plus ture de noapte pana am ajuns la spital mi sa spus ca eram deshidratat plus stres plus oboseala.s-au adunat toate pana la urma m-am facut bine dupa 4 luni iar am ajuns la spital tot din aceleasi cauze iar m-am facut bine dupa un alt an de munca tot asa stres si multe ore si ture de noapte(eu credeam ca mi s-a obisnuit organismu dar n-a fost asa) iar m-au luat niste ameteli ingrozitoare si de atunci mereu ametesc rau de tot cand mi se face foame mai ales dimineata (ce legatura o avea...habar nu am) in plus trebuie sa mananc din 2 in 2 ore ca daca nu...ametesc rau analizele sunt bune glicemnia este buna tensiunea este buna ma odihnesc cat trebuie beau 3-4 litri de apa pe zi cofeina foarte putina fara cola fara acidulate.nu pot sa lucrez pe nicaieri din cauza asta (cine m-ar lasa sa manac de 5 ori pe zi)nu stiu ce sa mai fac.ficatu l-am avut marit(dublu fata de limita normala-80 fata de 40 nu stiu cum sa zic in termeni medicali) acum sunt sensibil la fiecare miros de mancare si tot am mai mereu stari de greata nici nu pot sa ma angajez pe undeva..CE SA FAC?l-as ruga pe domnu doctor valeriu daca poate spune cva, , , , , , inainte de asta eu nu eram asa rezistam in orice conditii si fara mancare si fara bautura acum mi-e frica sa ies afar ca poate mi se face rau si mereu umblu cu sticla de apa dupa mn orinde m-as duce am mers la sala mai mult timp si nu aveam nimica acum nu stiu ce sa fac
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hipoglicemia și coma hipoglicemică
  • Cum ar putea fi prevenite episoadele de hipoglicemie apărute noaptea?
  • Un nou studiu explică de ce episoadele de hipoglicemie agravează retinopatia diabetică
  • Semne de hipoglicemie (cădere a glicemiei)
  •