posibil sa raman insarcinata?

16-02-2009
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
Buna seara. Azi 16 feb am avut rel sex cu prietenul meu. Este a 6-a zi de cand mi-a venit si de cand iau Yasmin ( e pt prima data cand iau anticoncept). E posibil sa raman insarcinata de la lichidul seminal? Nu a ejaculat in mine. eram dupa a 5-a pastiluta luata pe 15 feb seara la ora 22. In seara asta la 22:00 am luat-o pe a 6-a. Raspundeti-mi va rog frumos! Multumesc
7 comentarii
0
16-02-2009, ora 23:00
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
stai linistita!!!yasmine ofera protectie ink de la prima pastila!daca le-ai luat pe toate, corect nu ai de ce sa iti faci griji!!ma bucur ca esti una dintre fetele multumite de yasmine:D!!!eu..nu prea sunt...:(
0
16-02-2009, ora 23:08
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
am avut indoieli pt ca mie mi-a zis doctora de la planing ca sunt protejata dupa primele 7 pastilute.desi am citit intr-un pliant despre yasmin ca suntem protejate chiar dupa prima pastiluta. eu deocamdata sunt multumita de yasmin. nu am dureri de cap sau greturi. doar acele scurgeri maronii...asta pana mi se invata corpul cu ele. ms pt raspuns :*
0
16-02-2009, ora 23:20
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
uite eu...cred ca pot fi din vina pastilelor.am avut si greturi, numai noaptea.si mi s-a intamplat de 2 ori sa am tulburari de vedere!!!!cat dsp sarcina, fara teama!!!!!lichidul seminal contine ffffffff putin "material"semiologic...e mai mult apa!!!nu se intampla nimic!!!asa zic medicii mai mereu.sa evete ejacularea ink dp prima pastila...:D:D:D adik lolllll de duci acasa...si gata treaba ca ai luat o pastila=)))nu...iti pune problema de o sarcina ca nu e cazul:D
:*:*:*:*:*:*
0
16-02-2009, ora 23:22
larisu
Nu este medic/terapeut
larisu
cat dsp scurgeri..le ai chiar si in a doua luna...depinde cum administreaza orgamisnul hormonii.e ok.nu te speria, ba chiar poti avea intermenstrula si picaturi de sange!!!mi s-a intamplat..si la fel speriata am dat fuga la medic.s-a pus pe ras.zicandu-mi ca e normal:D
0
16-02-2009, ora 23:27
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
da, stiam :) si mie mi-a zis doctora sa nu ma sperii dak am sangerari si intre menstre. mi-a zis sa ma duc peste o luna la control ca sa vada cum ma simt...
0
18-02-2009, ora 17:01
crisu16
Nu este medic/terapeut
crisu16
vreau si eu sa stiu mai multe despre pastila de a2a zi. pt k nu vreau sa incep cu conceptionale, , , ! astept un raspuns
0
18-02-2009, ora 19:38
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
pastila de a 2-a zi (contraceptie de urgenta) nu trebuie folosita in locul anticonceptionalelor. este indicat sa o iei max de 2 ori pe an. aceasta pastila se ia dupa ce ai facut sex neprotejat si nu vrei sa ramai insarcinata. cauta pe google si vei gasi mai multe...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •