posibil sarcina

17-08-2013
roxi30
Nu este medic/terapeut
roxi30
buna pe 27 iulie am avut cm iar pe 24 august trebuia sa imi vina urmatoarea dar mia venit pe 15 cu dureri mari de burta spate si greturi dar sangerarea este incet azi este a doua zi si tot asa incet curge cateodata nu este de loc dar durerea este.Fac tratament cu urogestan 100 dar am facut tratament cu tavanic 2 luni la rand pentru anexita.va rog un raspuns urgent credeti ca este o sacina.astept raspuns
5 comentarii
0
23-08-2013, ora 08:39
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Stimata Doamna,

Pentru a sti daca este sarcina trebuie facut un test. Chiar daca nu este pozitiv trebuie facuta o consultatie (este singura care va poate lamuri).

O zi frumoaza!
0
23-08-2013, ora 16:18
roxi30
Nu este medic/terapeut
roxi30
am facut test este negativ la control ma duc pe 1o septembrie ca doctorita mea este in concediu
va multumesc sanatate
0
31-08-2013, ora 11:15
sabi85
Nu este medic/terapeut
sabi85
nu cred ca este sarcina posibil durerea este din cauza anexitei si totodata a aparut si dereglarea..dar sa stii ca nu ete exclus in totalitate...sangerari usare pot sa apara la implantarea oului in uter dar totusi nu asa cu dureri mai de spate si burta.daca este sarcina sa nu fie cu risc de avort spontan..mergi la alt medic sa faci o eco endovaginala deoarece doar asa se vede sarcina daca este prea mica.testul se poate ca nu ti-a aratat pt ca este prea devreme dupa cum spui ca trebuia sa iti vina pe 24...mai repeta un test acum.
0
14-12-2013, ora 19:00
DinuGeo0
Nu este medic/terapeut
DinuGeo0
Buna am si eu o nelamurire mai bine spun prietena mea esti oarecum speriata daca pe 11 noiembrie am avut un contact nu am ejaculat este posibil sa fi curs lichidul preejaculator pentru ca s-a rupt prezervativul dar pe 18 deci dupa 8 zile i-a venit menstruatia la timp atunci trebuia exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata? astept parerea voastra.. :(
0
27-12-2013, ora 00:28
ShAmira
Nu este medic/terapeut
ShAmira
DinuGeo0- ovulatia de obicei se produce in ziua a 14-a de la prima zi de menstruatie.daca spui ca i-a venit dupa 8 zile menstruatia nu este insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •