posibil sarcina

19-08-2013
Boogdz
Nu este medic/terapeut
Boogdz
acum 2 luni am intretinut relatii sexuale cu prietena mea.am scos penisul la timp am ejaculat si dupa 5 minute am continuat fara sa ma spal sau sa ma sterg si e posibil sa fi ramas sperma pe penis.mentionez ca am facut neprotejat.in ultimele 2 saptamani prietena mea are mai tot timpu stari de voma.menstruatia ia venit la timp si dasta am postat aici ca sa stiu daca e posibil sa fie o sarcina sau e asa din cauza oboselii sau a stresului.nu prea prezinta semnele unei sarcini dar totusi sunt ingrijorat.va rog astept un raspuns.
4 comentarii
0
19-08-2013, ora 22:58
Sophia1975
Nu este medic/terapeut
Sophia1975
Sa faca test de sarcina luat de la farmacie.
0
20-08-2013, ora 12:35
Lisa00
Nu este medic/terapeut
Lisa00
Daca i-a venit mestruatia faptul ca ii este rau poate fi doar autosugestie...se gandeste la o sarcina si fara sa vrea isi induce stari de rau.Data viitoare aveti grija protejati-va nu distruge viata fetei..un avort o va marca pe viata!!!
0
20-08-2013, ora 14:10
Anonimka
Nu este medic/terapeut
Anonimka
daca deja a aparut menstruatzia aceasta este primul fact ca nu este insarcinata...))...shi ar fi bn ca sa incerce un test de la farmacie...))
0
20-08-2013, ora 21:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Boogdz

Prietena ta poate ramane insarcinata (pe viitor) si din cauza lichidului preseminal. Care apare la inceputul actului sexual.
Folositi prezervativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •