Posibil tbc ?

08-07-2018
Bobo23
Nu este medic/terapeut
Bobo23
Am și eu o problema noaptea in general transpir foarte mult picioare corp subraț gât... cam tot corpul in afara de cap sa zic așa... am văzut ca am problema asta de când a început sa fie cald afara eu fiind in Anglia acum.. și am in camera cam 27-30, 5 de grade... ce ma deranjează este transpirație nocturna și ziua am senzația ca ma sufoc ca și cum ceva ma gândila in piept și nu îmi da senzația de tuse... de tușit nu tușesc adică ma chinui sa tușesc și nu pot... mi se usucă buzele foarte des la fel saliva este foarte albicioasă câteodată și apoasa câteodată... ieri am adormit la televizor și ma trezit prietena mea ca îmi curgeau “ Bale “ de culoarea maronie din gura... și m-am speriat.. am fost la toaleta am eliminat și era maronie închisă.. după 2 minute am încercat sa scot din gât și era albă normala... de ce am transpirați nocturne ? De ce ma gâdila in piept și îmi da senzația de tuse dar nu pot sa tușesc ? Câteodată am frisoane când e cald afara pentru 2 minute apoi transpir și ma simt bine.. câteodată îmi frige corpul când stau in soare fără sa transpir... peste o săptămâna ajung in țara sa-mi fac analize... m-au ascultat vreo 3 doctorii la plamani și toți au zis ca nu se aud nimic.. ca totul este in regula cu plămânii... întrebarea mea este pot sa-și dea seama dacă am sau tbc dacă ma asculta la plamani cu stetoscopul? Am mai și slăbit 2 -3 kg in 2 luni... am 27 ani 164 și 55 kg. Un răspuns mi-ar fii de ajutor pana ajung in țara.. va mulțumesc, multă sănătate!
1 comentarii
0
17-09-2018, ora 07:56
grenke
Nu este medic/terapeut
grenke
Pana la urma ce a fost?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Transpir foarte tare!
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Bufeurile și transpirațiile nocturne cresc riscul pentru un eveniment cardiovascular
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  • Transpirația nocturnă ar putea dezvălui severitatea apneei în somn
  •