Posibila infectie HIV?

19-05-2014
123bb
Nu este medic/terapeut
123bb
In urma cu 6 luni partenera mea a fost diagnosticata cu HPV si candida in urma testului Papanicolau;i s-a administrat tratament corespunzator pentru candida, iar dupa ce simptomele au disparut i s-a facut cauterizarea in cazul virusului HPV. Mi-am facut si eu consultul pentru virusul HPV dar a iesit negativ datorita unei mai bune imunitati se pare pe care am avut-o in momentul respectiv.
Din luna noiembrie, dupa cauterizare, partenera mea are menstruatii la intervale neregulate, cu intarziere de aproximativ 1-2 saptamani, iar se pare ca simptomele de candida au mai aparut de 3 ori pana atunci in cazul ei.
A fost la control in luna decembrie, cand au reaparut primele simptome cu candida, iar doamna doctor i-a spus ca nu e candida si ca e normal sa aiba astfel de secretii din cauza cicatrizarii ranii in urma cauterizarii.
In cazul meu, am ajuns la spital la sectia primire urgente dupa ce am avut avut ceva greturi, varsaturi, stari de moleseala aparute brusc.Acolo mi s-au facut ceva analize de sange si se pare ca as avea ceva infectie dar pe care ei nu o descopera. Intrebarea mea este urmatoarea: este posibil ca in analize sa fi aparut o infectie cauzata de virusul HPV care s-a manifestat mai tarziu in cazul meu sau sa fie vorba despre o infectie mult mai grava cauzata de HIV? Tin sa mentionez ca ultimul contact neprotejat l-am avut la inceputul lunii noiembrie, iar de atunci alte semne ca scaderea ponderala, umflarea ganglionilor, eczeme pe piele sau alte simptome specifice infectie cu HIV nu au fost prezente in cazul nostru. Ce teste/analize ar trebui sa facem amandoi sa stim ca putem fi linistiti ? Multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.