posibila o sarcina sau o dereglare hormonala?

24-01-2015
cecy30
Nu este medic/terapeut
cecy30
Buna ziua ! Am o problema ce ma streseaza foarte tare. Am avut un cotac sexual neprotejat acum 8luni... pe 15.07.2014. Am foat la ginecolog si am facut o ecografie plus un test de sarcina la care au iesit ca nu sunt insarcinata...ciclu menstrual mi-a venit regulat in toata perioada asta...neavand contact sexual pana acum...ultima menstruatie am avut pe 25.12.2014...luna asta pana avum nu mi-a venit.am luat un test si mi-a ieit negativ adica o liniutza...sunt stresat ptr ca nu as vrea sa fiu insarcinata si sa-mi vina ciclu peste sarcina...synt aproape 8 luni de la ultimul contact...este posibila o sarcina peste sau doat o dwreglare hormonala ??
2 comentarii
0
27-01-2015, ora 18:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nici vorba. Stati linistita. E o dereglare hormonala.
Medicul ginecolog afirma ca o femeie trebuie sa aibe minim 11 menstruatii pe an.
0
28-01-2015, ora 06:59
cecy30
Nu este medic/terapeut
cecy30
Mi-a venit pe 26...multumesc ptr raspuns...m-am stresat foarte tare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •