Posibila sarcina?

09-08-2017
Raluu21
Nu este medic/terapeut
Raluu21
Buna seara. De 1 an si jumatate iau anticonceptionale Mercilon fara intrerupere. Luna aceasta am intrerupt folia la jumatate brusc. Este posibil sa raman insarcinata daca am avut contact sexual neprotejat dupa intreruperea pastilelor?
2 comentarii
0
10-08-2017, ora 13:33
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Dupa oprirea pastilelor se reia ovulatia, dispare practice efectul contraceptiv si puteti ramane insarcinata.
0
10-08-2017, ora 14:29
Raluu21
Nu este medic/terapeut
Raluu21
Va multumesc pentru raspuns. O sa imi fac un test peste cateva zile. De ieri am o sangerare cred ca este menstruatia pentru ca este normala ca in celelalte luni doar putin mai inchisa la culoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK