posibila sarcina?

26-04-2012
nicoleta09
Nu este medic/terapeut
nicoleta09
buna ziua, am si eu o intrebare:am renuntat la contraceptine(marvelon 24) din ianuarie si pana acum mi-a venit ciclu menstrual la 21-22 de zile iar luna aceasta sunt in a 23 zi si inca nu mi-a venit dar nu am nici un simptom premenstrual sau altfel de simptom.e posibil sa fie vb de o sarcina? va rog frumos sa imi raspundeti!multumesc
3 comentarii
0
26-04-2012, ora 20:04
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
ca sa-ti poata raspunda cineva, trebuie sa precizezi daca ai avut contact sexual neprotejat/ protejat, cand a fost acesta, data ultimei menstruatii...etc
0
26-04-2012, ora 20:57
nicoleta09
Nu este medic/terapeut
nicoleta09
am avut contact sexual protejat, iar data ultimei menstruatii a fost pe 04.04.2012...
0
26-04-2012, ora 21:06
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.daca ciclul menstrual nu vine regulat(poate aparea oricand), n-ai de ce sa-ti faci griji inca in ceea ce priveste o sarcina
2.daca ai avut contact sexual proteajat, cu atat e mai mica probabilitatea sa fii insarcinata
3.testele de sarcina, pentru a fi concludente e bine sa fie facute la 3 saptamani de la data contactului sexual...poti face unul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •