Posibila sinuzita?

09-04-2013
Ilie Cristian
Nu este medic/terapeut
Ilie Cristian
Buna ziua, ma numesc Cristi, 21 de ani. Problema mea este urmatoarea: In urma cu un an si 3 luni aproape lucram la o firma de instalatii. intr-o zi friguroasa am ingropat o fosa in intr-un cartier rezidential. Eram in capul gol si simteam aerul cum imi intra pe urechi... si de atunci a inceput calvarul.in primele 3-4 saptamani dureri de cap ingrozitoare de imi venea sa pun mana pe ciocan si sa imi sparg capul. Apoi dupa un tratament cu antibiotic:Sinordol si Diclofenac.. pot spune ca m-a mai lasat si ma doare capul doar cand sunt in masina si cand aerul de afara e mai rece.. Acum pot cat de cat sa ma descurc deoarece m-am obijnuit. Problema mea mare e urmatoarea: De ce.dar de ce ziua cand vreau sa dorm...dupa o jumatate de ora dupa ce inchid ochii. simt mancarimi in falci (sau maxilar. habar nu am ) ochii ii simt extrem de uscati si ma ustura enorm... iar nasul pur si simplu cand respir pe el simt aerul cum imi intra pe el si se duce pana in tample. Asta este marea mea nelamurire. Tin sa mentionez ca noaptea dorm de parca pur si simplu nu as avea nimic. Atentie! La medic nu ma pot duce deoarece nu muncesc si nu sunt asigurat. Iar la un privat nu ma pot duce deoarece daca nu muncesc nu am nici bani. Astept niste sfaturi si niste pareri. Multumesc.
5 comentarii
0
12-04-2013, ora 19:59
Ilie Cristian
Nu este medic/terapeut
Ilie Cristian
inca astept un raspuns.
0
21-04-2013, ora 16:58
Ilie Cristian
Nu este medic/terapeut
Ilie Cristian
inca astept raspuns. Ce se intampla cu forumul ?
0
25-04-2013, ora 11:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
posteaza corect.. la ORL
0
25-04-2013, ora 11:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu poate sa existe diagnostic corect fara investigatii la orl si oftalmologie
0
30-04-2013, ora 08:30
Ilie Cristian
Nu este medic/terapeut
Ilie Cristian
la oftalmologie nu se pune problema deoarece stau destul de bine cu vederea... fac control din an in an. Iar zilele astea o sa merg la un orl. Medicul mi-a prescris niste calciu... am luat o saptamana dar degeaba.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am sinuzită? - semne și simptome ce susțin diagnosticul
  • Sinuzita a fost asociată cu un risc crescut de boli reumatice
  •