posibilitate de sarcina?

21-01-2010
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
am avut un contact sexual cu prezervativ dar la inceput l-a atuns de penis fara sa il ruleze si s-a atins 1 ministop de lichid preejaculator dar nu il rulase apoi l-a intors invers l-a rulat si am avut contactul protejat cu acel prezervativ, pot fi insarcinata daka s-a atins putin exteriorul ? va rog sa raspundeti
4 comentarii
0
21-01-2010, ora 23:33
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu are cum să fii gravidă aşa de uşor
0
21-01-2010, ora 23:49
livia__18
Nu este medic/terapeut
livia__18
ms
0
22-01-2010, ora 10:20
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Auzi fata draga, cred ca ar trebui sa te duci la un psihiatru de uregenta mai intai caci dupa fiecare "act sexual" pe care il ai - sau ce o fi lucrul acela pe care il practici tu - postezi aici ulterior o intrebare daca ai fi ramas insarcinata sau nu !
Ai postat deja peste 30 de posturi de genul asta. "Sunt insarcinata!" "Ajutor ! "bebe ?"...
0
22-01-2010, ora 14:13
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
chiar ca scarface are dreptate :)). dar de ce nu te protejezi cu pastile sau altfel daca in prezervative nu ai incredere?... pastilele sunt foarte sigure, nu a ramas nimeni niicodata gravida daca le-a luat cum trebuie, nici cu preervative daca nu s-au rupt orice s-ar fi intamplat... si sunt multe persoane care nu folosesc niciun mod de protectie decat metoda calendarului...
sincer, fara rautate eu nu cred ca te boti bucura de actul sexual daca tu tot timpul esti stresata ca vei ramane gravida. nu e chiar asa usor asta, o sa ti dai seama cand o sa vrei copii, nu se ramane asa din primul contact- ei bine se mai intampla nu zic nu...
dar totusi, nu pot sa mi inchipui cum te simti fata de prietenul tau, ca si cum tu faci sex doar pentru ca vrea el dar tu mori de fapt de frica tot timpul...
serios du=te la un medic ginecolog si discuta frumos despre contraceptie si o sa vezi ca sunt foarte sigure metodele actuale si poti sta relaxata totusi si sa te bucuri asa cum trebuie de relatia ta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •