postinor !!! help!!!

23-07-2007
fragola
Nu este medic/terapeut
fragola
poti sa nu ai reactii adverse imediat de la adimistrarea primei pastile? greata, dureri de cap, ameteli...
am facut dragoste cu iubitul. nu ne-am protejat...si nu a ejaculat in mine. dar sunt cu 7-8 zile inainte de mestruatie si la cat de excitati eram am zis ca poate s-a scapat ceva.
am mai facut-o neprotejat si a urmat un avort menstrual. de atunci stau cu frika.
am luat prima pastila la aproximativ 12 ore de la contact. iar a doua am luat-o dupa 4 ore. am simtit doar cateva dureri abdominale si mici tensiuni la sini.
in prospect scrie ca in 5 zile trebuie sa apara o sangerare...daca nu apare sangerarea inseamna ca am ramas insarcinata? mentionez ca nu am greturi sau ameteli, doar durere la sani!
3 comentarii
0
24-07-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Deşi în cele mai multe cazuri Postinor provoacă sângerarea, se întâmplă să nu se producă. Aceasta nu este o dovadă că aţi fi rămas însărcinată.
0
14-05-2009, ora 13:43
deliav20
Nu este medic/terapeut
deliav20
Buna ziua, am o problema acum o saptamana am avut un contact sexual neprotejat iar dupa 14 ore am luat prima pastila postinor 2, iar dupa 12 ore am luat-o pe a doua. Dupa 5 zile mi-a venit ciclul cu toate ca trecusera doar 11 zile de la ciclul anterior.Este posibil sa fi ramas insarcinata???Acuma cum ar trebui sa imi calculez urmatorul ciclu?????Astept un raspuns, va multumesc!!!
0
14-05-2009, ora 13:43
deliav20
Nu este medic/terapeut
deliav20
Buna ziua, am o problema acum o saptamana am avut un contact sexual neprotejat iar dupa 14 ore am luat prima pastila postinor 2, iar dupa 12 ore am luat-o pe a doua. Dupa 5 zile mi-a venit ciclul cu toate ca trecusera doar 11 zile de la ciclul anterior.Este posibil sa fi ramas insarcinata???Acuma cum ar trebui sa imi calculez urmatorul ciclu?????Astept un raspuns, va multumesc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul