Postinor, menstruatie dereglata = sarcina?

21-08-2010
Andrrada
Nu este medic/terapeut
Andrrada
Buna seara. Pe data de 10 august am avut un contact sexual neprotejat (eram virgina) dar nu a ejaculat in mine, peste cateva ore am luat Postinor si pe 15 august mi-a venit menstruatia desi trebuia pe 20 si ceva, dar banuiesc din cauza pastilelor s'a dereglat ciclul.intrebarea este: credeti ca sunt insarcinata?(poate va suna absurd sau mai stiu eu cum dar sunt disperata). Va rog sa-mi raspundeti. Multumesc
5 comentarii
0
22-08-2010, ora 02:14
mihaitz@
Nu este medic/terapeut
mihaitz@
Menstruatia ti-a venit din cauza pastilei, daca zici ca erai virgina si abia ti-ai inceput viata sexuala, ai grija si protejati-va, oricand poate aparea o sarcina nedorita.
Acum poti sta linistita ca nu s-a intamplat nimic.
0
22-08-2010, ora 12:08
Andrrada
Nu este medic/terapeut
Andrrada
Multumesc pentru raspuns, m-am mai linistit..
0
26-08-2010, ora 22:59
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
Buna. va rog sa ma ajutatsi :). Am facut petting cu prietenul meu eu sunt virgina sh nu mi'am inceput viata sexuala. el avea putina sperma pe deget apoi l'a introdus in vagin.. pot ramane insarcinata ? multsumesc
0
26-08-2010, ora 23:15
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
dar nu sunt sigura daca era sperma.. dar spunetsi'mi daca sunt riscuri:-s. ms !
0
27-08-2010, ora 17:28
Chatennikaa
Nu este medic/terapeut
Chatennikaa
cred k era lichid din acela. de obicei cand simte k ii vine sa ejacueze isi baga penisul in pantaloni. :-??
va rog sa imi spunetsi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •