pot contraceptivele sa dea depresie?

15-10-2009
CorinaAndra
Nu este medic/terapeut
CorinaAndra
eu iau jeanine de vreo 2 luni (asta dupa o pauza de aproape un an). inainte de asta am luat yasmin. la yasmin aveam multe efecte secundare, la jeanine nu prea. dar de cateva zile incoace nu trece zi in care sa nu izbucnesc in plans. nu stiu ce e cu mine. am si o perioada mai stresanta, lucrez la o lucrare importanta, sotul e plecat in deplasare in alta tara si noi nu prea stam despartiti si acum vorbim doar cateva minute pe messenger, si mi se pare stresant si am tot felul de ganduri urate care nu-mi dau pace si deja simt ca nu mai pot si nu stiu ce sa fac si ce sa iau ca nu mai vreau sa izbucnesc asa in plans intr=una...
3 comentarii
0
15-10-2009, ora 14:58
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Va trebuie un remediu homeopat care sa va redea stabilitatea psihica. Sunteti epuizata nervos.
Situatia familiala, munca intelectuala duc la epizare nervoasa daca nu exista o contragreutate.
Pastilele hormonale ii pun capacul ! Au intotdeauna un efect negativ, desi nu aceasta eset cauza principala.
Renuntati la ele daca oricum sotul este plecat si renuntati si la cafea daca o beti.
Consultati un medic homeopat sau scrieti-mi mie...
0
16-10-2009, ora 18:53
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ce ar trebui sa iau?
0
16-10-2009, ora 18:56
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
mă scuzaţi am postat din greşeală comentariul aici. anticoncepţionalele e posbil să dea efecte secundare şi depresia, ar trebui să terminaţi folia şi să le întrerupeţi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Efecte secundare ale contraceptivelor orale combinate
  • Semnele de alarma in administrarea contraceptivelor combinate
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Biblioterapia - pot cărțile să vindece depresia?
  • Depresia la vârstnici
  • Combinația între depresie și tulburări cognitive minore la vârstnici accelerează îmbătrânirea creierului
  •