Pot fi gravida?

05-05-2007
Pauneasa
Nu este medic/terapeut
Pauneasa
Mi-am inceput viata sexuala acum un an de zile cu prietenul meu, dar niciodata nu am facut protejat.Acum o luna de zile a ejacuat in mine.Ciclul mi-a venit cu cateva zile mai tarziu dar mi-a venit.simt o presiune deasupra buricului, iar saptamana trecuta nu am mancat absolut nimic deoarece nu aveam pofta de mancare.Am si scurgeri albicioase si am facut acum o saptamana un test de sarcina care a iesit negativ.Pot fii insarcinata??Ce test de sarcina indica 100% daca sunt gravida?Va multumesc !!!
3 comentarii
0
05-05-2007, ora 00:00
Pauneasa
Nu este medic/terapeut
Pauneasa
Am uitat sa mentionez ca nu am facut avort niciodata deoarece nu am ramas gravida de un an de zile de cand am inceput sa am relatii cu prietenul meu.Asta pentru ca nu ejacula in mine, dar uneori erau niste scurgeri...
0
06-05-2007, ora 00:00
Cosmo
Nu este medic/terapeut
Cosmo
Buna pauneasca,
nu aveam pofta de mancare> probabil din cauza stresului
scurgeri albicioase> trebuie sa te duci la ginecolog, probabil o sa-ti recomande un tratament cu ovule sau ceva sa inghiti.. aceste scurgeri apar din diferite cauze.. atibiotice, poate sa fie chiar si o boala, candida; nu e nimic grav si se trateaza usor.
pot fii insarcinata?> daca nu te protejezi mereu o sa fie acest risc. e atat de greu sa te protejezi?
0
07-05-2007, ora 00:00
Pauneasa
Nu este medic/terapeut
Pauneasa
Ms ca mi-ai raspuns.Nu e greu sa ne protejam, dar mi-as dori sa raman insarcinata!Si prietenul meu nu vrea sa ne protejam...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •