Pot fi insarcinata?

19-09-2017
Elena olivia
Nu este medic/terapeut
Elena olivia
Pe data de 16 august am facut un avort, am avut sangerari 2 sapt continuu iar dupa 2 sapt s.au mai rarit. Pe 14 sept au inceput iar sangerarile mai abundente decat inainte dar nu stiu daca a fost menstruatie sau nu...iar dupa data de 16 sept am inceput sa iau anticonceptionale Logest.Dupa 3 zile am avut contact sexual neprotejat.Intrebarea mea este...pot ramane gravida si daca pot lua pastila de a 2a zi in cazul acesta? Daca se poate un raspuns cat mai repede va rog!!!
3 comentarii
0
20-09-2017, ora 15:15
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Daca sunteti pe contraceptive orale nu mai luati contraceptiv de urgenta si urmati folia de Logest cu atentie. Dupa ce o terminati obligatoriu trebuie sa apara menstra (redusa cantitativ cel mai adesea).
0
20-09-2017, ora 20:57
Elena olivia
Nu este medic/terapeut
Elena olivia
Din pacate am luat contraceptiv de urgenta si mi s.a spus ca sa iau in continuare si anticonceptionalele Logest si sa ne protejam pana apare prima menstruatie deoarece anticonceptionalele in prima luna nu te protejeaza 100%
1
20-09-2017, ora 20:58
Elena olivia
Nu este medic/terapeut
Elena olivia
Multumesc mult pentru raspuns...o sa fim un pic mai atenti pe viitor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul