pot fi insarcinata? urgent

06-09-2010
b3lla
Nu este medic/terapeut
b3lla
am avut un contact sexual neprotejat acum o luna. Eram amn2 foarte exicati si nu stim daca a ejaculat in mine pt ca nu am simtit nimic nici eu nici el. Dupa cateva ore am luat pilula de a 2 zi si mi.a venit menstruatia. Dar mie imi este frik pt ca mai am ameteli si uneori am greata si alteori mananc foarte mult si poftesc. Am mai avut aceste stari dar at nu aveam motive de ingrijorare. Nu stiu ce sa fac, pt ca imi este frica sa.mi fac un test de sarcina. Va rog frumos spuneti.mi daca este posibil sa ramai dupa ce ai luat pastila de dupa?
Va rog raspundeti.mi cat mai repede.
Va multumesc
4 comentarii
0
07-09-2010, ora 16:52
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
daca ai luat pilulade a 2zi si ti-a venit si menstruatia, nu poti fi insarcinata.dar cel mai sigur fa-ti un test.sa fi sigura.
0
22-02-2012, ora 19:13
daniii1993
Nu este medic/terapeut
daniii1993
am avut un contact sexual neprotejat in a16-a zi a ciclului menstrual si partenerul meu a ejaculat in mine...mi'a spus ca nu pot ramane insarcinata daca nu am avut orgasm (ca nu am avut).vreau sa stiu daca este adevarat si daca pot ramane insarcinata gen daca sunt fertila in acea perioada.normal ar trebui sa'mi vina menstruatia luna asta pe 25 dar am foarte mari dubii.astept un raspuns urgent va rog! multumesc!
0
22-02-2012, ora 19:49
brunetik_a90
Nu este medic/terapeut
brunetik_a90
nu conteaza daca ai avut orgasm sau nu ca sa ramai gravida..asa ceva nu exista..si poate ca ai ramas gravida..dar cel mai sigur daca nu ti vine menstruatia fa ti un test..succes
0
22-02-2012, ora 23:53
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Nu-mi vine sa cred, voi fetele chiar nu va documentati cat de cat inainte sa faceti sex?
Iti recomand sa faci un test de sarcina, citeste prospectul inainte! Sper sa fie bine si dupaia ai putea sa te documentezi putin inainte sa mai faci sex!
Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •