pot ramane gravita?

27-01-2010
alexandra_i
Nu este medic/terapeut
alexandra_i
Cilclul meu menstrual a inceput pe data de 5 spre 6, nu stiu exact. am avut un contact sexual neprotejat, dar fara penetrare, si fara sa ejaculeze inauntru, doar ma atins din greseala, pentru ca a cazut prezervativul... dar bineinteles ca mam spalat repede. Asta a fost pe data de 16. As putea sa raman gravida???
3 comentarii
0
28-01-2010, ora 10:51
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Fara penetrare, probabilitatea de a fi ramas insarcinata e atat de mica, incat o puteti considera inexistenta.
0
28-01-2010, ora 19:18
alexandra_i
Nu este medic/terapeut
alexandra_i
multumesc pentru raspuns
0
05-02-2010, ora 17:25
delia1
Nu este medic/terapeut
delia1
domnilor doctori va rog sa imi raspundeti cat mai repede cu putiinta.am 16 ani si mi-am inceput de ceva timp viata sexuala.de obicei o facem la inceput fara prezervativ apoi cu el.si nu s-a intamplat pana acum nimic.dar apoi o data nu a mai apucat partenerul meu sa si-l puna caci s-a excitat prea tare si a ejaculat...dar am intrerupt cat s-a putut de repede.este posibil sa raman gravida?va rog sa raspundeti.cu respect Delia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •