pot ramane insarcinata?

21-01-2010
badi
Nu este medic/terapeut
badi
pot ramene insarcinata daca luna trecuta ciclu mia venit in 21 iar luna asta in 16 am avut rel sexuale cu prietenul meu si nu neam protejat dar eu am o scurgere albicioasa? va rog mult de tot sami raspundeti mutumesc
3 comentarii
0
22-01-2010, ora 01:20
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Daca el nu stie sigur ca se poate controla.. exista riscul de a avea o sarcina. iar scurgerea..poate fi o secretie.. sau o infectie..[asta in cazul ca o mirosii ], nush, depinde, nu ai fost indeajuns de explicita sa iti pot da un raspuns mai bun. dar fa totusi si un testulets de sarcina mai intai, si apoi sa te preocupe scurgerea aceea. :) si mergi si la un doctor apoi pt cealalta problemutsa... ai grija !
0
22-01-2010, ora 15:50
badi
Nu este medic/terapeut
badi
multumesc pentru raspuns dar mie menstruatia imi veanea intre 28 de zile si 30 iar in luna decembrie mia venit la 23 de zile in data de 21 iar luna asta nu a venit in 21 dupa calendarul meu poate fii posibil sa fie o reglare a ciclului daca in decembrie a venit la 23 de zile si luna asta sa intarzie? tinand cont k am facut sex neprotejat cu prietenul meu in data de 19 va rog frumos daca imi puteti raspunde si acum multumesc mult de tot
0
22-01-2010, ora 17:23
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Metoda asta a calendarului nu o sa fie niciodata aceeasi, si sa te iei sotto dupa ea, pe parcurs tot pot aparea mici dereglari, mici schimbari ale ciclului.. chiar si la o varsta mai mare, nu scrie nicaeri ca toate persoanele dupa o anumita varsta trebuie neaparat sa aibe tot regulat.. depinde. fiind femeie esti sensibila la frig, apa rece, multe, care pot schimba asta..deci tot asteaptate dealungul vietii sa ai dereglari si " problemutse" dastea. nu e ceva grav oricum, in asa fel sa fie de dramatizat ! te pup si ai grija de tine !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •