pot ramane insarcinata daca ?

18-03-2017
ion3la17
Nu este medic/terapeut
ion3la17
Buna ziua, este posibil sa fiu insarcinata daca : in luna februarie pe 17 menstruatia mea a durat 4 zile cat dureaza de obicei, am un ciclu menstrual regulat de 24 zile, in schimb luna aceasta pe 16 cand trebuia sa imi vina, am avut o scurgere maronie toata ziua, apoi seara s a oprit, mentionez ca in cursul zilei am tinut o sticla cu apa calda pe abdomen si am luat un calmant doreta care nu a avut niciun efect, iar apoi am luat un ketonal dupa care durerea s a oprit dar s a oprit si scurgerea!
Mentionez ca ultimul contact sexual neprotejat a fost in data de 15 februarie, dar el a ejaculat in exterior pentru ca l am vazut!

Este posibil sa fiu insarcinata?ce este cu scurgerea aceea maronie ??? pentru ca nici ciclul nu a mai aparut! deja sunt 2 zile intarziere!
2 comentarii
0
20-03-2017, ora 14:17
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Faceti un test de sarcina sa excludeti varianta aceasta si o ecografie transvaginala daca intarzie o saptamana!
0
23-03-2017, ora 11:53
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

exista posibilitatea ca aceasta sangerare sa fie o sangerare de nidatie sau o alta problema ce necesita investigatii. Va recomandam sa consultati un medic care sa va faca un test de sarcina si o ecografie transvaginala.

O zi excelenta,
Clinica Marie Stopes Romania
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK