Pot ramane insarcinata daca...

08-12-2010
Laura554
Nu este medic/terapeut
Laura554
Buna ziua! Am o nelamurire. Daca sunt virgina, pot ramane insarcinata in conditiile in care era posibil sa existe doar o foarte mica urma de lichid preejaculator pe mana mea, mana cu care m-am atins fara sa imi dau seama in zona genitalacateva minute mai tarziu? Mentionez ca nu am introdus niciun deget, nimic, in vagin. Multumesc anticipat.
6 comentarii
1
08-12-2010, ora 22:12
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, asa nu puteti ramanea insarcinata.
0
02-03-2011, ora 17:15
alicek
Nu este medic/terapeut
alicek
As vrea sa stiu si eu daca mi se poate intampla ceva daca am facut baie dupa tatal meu (in aceasi apa).
Multumesc anticipat.
Alice
0
07-03-2011, ora 03:02
rezolva_problemele
Nu este medic/terapeut
rezolva_problemele
Acum conteaza si ce a facut tatal tau in apa respectiva. Daca s-a masturbat in apa respectiva, exista o sansa sa ramai grea. Oricum problema e ca nu e igienic sa faci baie in apa in care s-a mai imbaiat altcineva. Avand in vedere ca nu aveti apa curenta in casa..am ceva indoieli privin igiena personala. Sper sa nu o iei in nume de rau.
0
04-04-2011, ora 22:57
anndreea1
Nu este medic/terapeut
anndreea1
Este posibil ca fiind inca virgina sa fi insarcinata? Se poate ca sperma, de pe mana, la contact cu vaginul, sa patrunda asa incat sa intre in contact cu un ovul? Simptomele nu exista, fara greata, dureri, sensibilitati. CM vine de obicei foarte putin, acum a venit mai devreme cu 2 saptamani decat trebuia, 2 zile, si a fost ceva mai inchis la culoare. Sunt unele schimbari la nivel fizic, burta a mai crescut, insa nu stiu daca este o simpla ingrasare sau sarcina. La momentul asa'zisului "contact sexual" erau trecute 13 de la ultimul CM. Astept raspuns. :*:*
0
16-04-2011, ora 00:29
nokef
Nu este medic/terapeut
nokef
prietena mea a vrut sa o facem (e fiind virgina) am incercat o penetrare dar fara rezultat apoi am avut parte de acel lichid preejaculator m-am sters cu mana si am mai incercat o data, tot fara succes. (abia daca i-am atins himenul cu capul penisului.) aa si precizez ca inainte cu 7-8 ore am avut o ejaculare in urma unei masturbari apoi am fost de 2 ori la baie si am urinat. exista sanse? ciclu ii vine la 20-21 de zile si o tine 6 zile. ultima zi de ciclu a fost pe 31 martie. e posibil sa ramana insarcinata?
0
14-10-2011, ora 02:50
23ancuta23
Nu este medic/terapeut
23ancuta23
buna, vreau sa stiu dupa cat timp dupa ce s-a terminat in mine pot face testul de sarcina sa vad daca sunt sau nu insarcinata, prima zi a menstruatiei a fost pe data de 17 sep iar in data de 25, 28, 29 si 30 am facut dragoste si s-a terminat in mine. pe data de 6 octombrie am facut un test de sarcina si rezultatul a iesit negativ, pot fi insarcinata chiar daca a iesit testul negativ?? mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •