Pot rămâne însărcinată dacă am chist de 5 cm?

20-09-2016
Gabriela 30
Nu este medic/terapeut
Gabriela 30
Bună..Am și eu o întrebare..mia întârziat ciclul 7 zile..Nu mă protejez cu nimik pt ca vreau sa rămân însărcinată..mi sa mai întâmplat sa îmi întârzie menstruația în vara o luna jumate pe urma mia venit 2 zile..atunci miam făcut 2 teste și miau ieșit negative..Am fost și la ginecolog și nu eram însărcinată..Am și un chist de 5 cm..se poate de la ăla sa îmi întârzie? Test nunti mai fac deocamdată ca nu vreau sa fiu iarăși dezamăgită...luna trecuta mia venit ciclul la 21 de zile..acum văd ca iară îmi întârzie :(((
2 comentarii
0
20-09-2016, ora 18:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Chist de 7 cm stiu ca se opereaza. Nu credeti ca ar fi mai bine sa faceti un control inainte de a ramane insarcinata avand aceste probleme?
0
20-09-2016, ora 19:23
Gabriela 30
Nu este medic/terapeut
Gabriela 30
Miam făcut control și medicul ma sfătuit sa încerc sa rămân ca nu este nici o problema..se poate ca în timpul sarcini sa elimin chistul.am 6 luni la dispoziție sa rămân..în cazul în care nu se întâmplă mă operez
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul