Pot ramane insarcinata fiind virgina?

20-04-2015
Mira Ioana
Nu este medic/terapeut
Mira Ioana
Acum 9 zile am avut contact sexual neprotejat pt prima oara cu prietenul meu. M.a penetrat, dar nu m
a dezvirginat. Sunt sigura de chestia Asta. Nu l.am putut lasat. Ciclul pot spune ca mi.a întârziat în total 16 zile 9 zile dupa actul sexual şi 7 înainte. Vreau sa menţionez ca ciclul meu este neregulat. Exista vreo şansă să fi ramas însărcinată nedezvirginandu ma? daca a ejaculăt oricatusi de puţin în mine se poate pune problema?
1 comentarii
0
20-04-2015, ora 09:05
shadowshadow
Nu este medic/terapeut
shadowshadow
Raspunsul la titlu este "da", poti ramane insarcinata in urma unui contact sexual daca esti virgina, himenul nu este o usa inchisa ermetic, este ca o panza de paianjen, iar o panza de paianjen poate fi inlaturata foarte usor. Daca este posibila o sarcina dupa tot ce ai scris ca s-a intamplat, este greu de spus, depinde de cate ori te-a penetrat, cat de adanc te-a penetrat, cat de excitat era el, cate zile au trecut de la ultima lui ejaculare, cat de sigur este el pe simturi astfel incat sa se retraga inainte sa creasca riscurile. Inclin sa cred ca nu ai sanse de sarcina.

P.S. Incerca sa scrii corect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •