pot ramane insarcinata in prima zi de dupa terminarea ciclului?

03-02-2012
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
va rog din tot sufletul meu sa-mi raspundeti.am avut ciclu pe 20 ianuarie pana pe 23.pe 23 noaptea tarziu am avut contact sexual, pe 24 am fost la gineco si mia dat un tratament ptr colpita nespecifica si anexita cu tinidazol 4 odata in doza unica tantum rosa pliculete klion ovule azitrox de 500 voltaren de 50 supozitoare si leam luat pana pe 30 ian...pe data de 31 ian am avut contact sexual si pe 2 spre 3feb la 4 dimineata iarasi.astazi pe 3 am constatat o pata usoara de sange pe chilot.va rog sa ma lamuriti si pe mine de la ce poate fi?e posibil sa fi ramas gravida de pe 23 ian cand am avut contact?ptr ca eu imi doresc f mult un bebe si mie frica ca daca am ramas pe 23 ian isN eu de pe 24 am luat tratamentul mie frica sa nu pierd sarcina.. VA ROG DIN TOATA INIMA MEA SAMI RASPUNDETI
4 comentarii
0
03-02-2012, ora 20:51
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
vr sa va mai spun ca pe 31 si 1 am facut test de ovulatie si a iesi pozitiv
0
03-02-2012, ora 22:03
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Nu puteti ramane gravida in prima zi dupa ce ati terminat sangerarea menstruala (care a durat 3 zile).
0
04-02-2012, ora 22:37
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
multumesc..aveti idee ce poate sa insemne sangerarea de pe 3?nu mi sa mai intamplat niciodata asa ceva
0
29-05-2013, ora 20:35
floriii
Nu este medic/terapeut
floriii
Buna ziua.. am si eu o intrebare :D..mi-e mi-a venit penstruatia pe 20 mai...si mi-a trecut pe data de 27-28..iar astazi am intretinut o relatie si prezervativul s-a spart..se poate sa raman insarcinata... ? astept un raspuns..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •