pot si eu sa-mi scot fierea? am 16 ani

06-10-2008
Lavinia92
Nu este medic/terapeut
Lavinia92
Buna seara.Am si eu o intrebare, va rog sa-mi spuneti daca pot si eu sa-mi scot fierea.Am doar 16 ani si ma doare foarte tare.Tin regim strict si i -au si medicamentul:LIV52, si pe deasupra am facut si injectii.Va multumesc. O seara buna!
4 comentarii
0
07-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mda..teoretic poti sa o scoti...Dar...sigur nu exista alte variante?Adika..mai exact de ce ai durerile de fiere?
0
07-10-2008, ora 00:00
Lavinia92
Nu este medic/terapeut
Lavinia92
Toti medicii la care am fost m-au supus unor ecografii si mi-au spus toti acelasi lucru, ca am fierea strangulata.Si de aceea ma doare rau. Va multumesc pt raspuns.O zi buna!
0
01-02-2009, ora 16:10
mihaela22
Nu este medic/terapeut
mihaela22
buna!acelasi lucru mi se intampla si mie..fierea este strangulata si nu functioneaza bine..am urmat tratamenntul prescris de medic dar daca il intrerup incep iar durerile..ce solutii ar mai ezista..as dori un regim alimentar bine pus la punct.va rog sa ma ajutati..va multumesc
0
25-05-2010, ora 05:33
mihaelutza89
Nu este medic/terapeut
mihaelutza89
buna si eu am probleme cu fierea este marita acu cateva luni am fost sa fac un control pentru ca mi se umfla burta daca mankm zici ca eram in luna a 5 si mi-a dat un tratament SINCER NU L-AM LUAT PENTRU CA NU AVEAM INCREDERE dar am continuat regimul fara grasimi prajeli in ulei sare nu mult sahar etc etc un regim bine "la punct " dar kteodata ma risc daca am pofta de ceva se umfla burta dorm 1 ora 2 si ma trezesc e liupita de spinare kt nu ai pietre la fiere trebuie doar sa tine-ti un regim alimentar o sa ma duccat de curand sa vad care mai e viata la fierea mea si o sa va anunt bafta :*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •