poti fi insarcinata dar sa nu ai niciun simptom?

05-06-2010
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
buna...de cateva zile ma simt putin stresata ca mi-a intarziat...mi-e teama sa nu fiu insarcinara...desi nu am nicun simptom...ultima data cand am facut sex a fost acum vreo 2 sapt si eram in ferioada aia care cica e mai fertila..a 15-a zi...ne-am protejat dar am facut-o de 2 ori si a doua oara i-am pus eu prezervativul asta dupa ce pusesem mana pe penisul lui..si ma gandesc sa nu fi ramas ceva pe el de la prima tura si eu sa nu fi avut pe mana spermatozoizi cand i-am pus prezervativul.ce credeti? exista vreun risc sa fiu insarcinata??
4 comentarii
0
16-06-2010, ora 15:19
cranberry
Nu este medic/terapeut
cranberry
de ce nu faci un test de sarcina ? oricum afli raspunsul mai repede decat asteptand un raspuns pe forum...(nu cred ca ai motive de ingrijorare, dar intarzierea ciclului e un semn important, asta in cazul in care nu ai un ciclu neregulat)
0
16-06-2010, ora 15:20
cranberry
Nu este medic/terapeut
cranberry
si exista posibilitatea, rar intalnita, e drept, sa nu ai niciun simptom, cel putin de care sa-ti dai seama si totusi sa fii insarcinata
0
15-07-2010, ora 16:46
alexiya
Nu este medic/terapeut
alexiya
nu stiu ce sa cred..pe 22 mai am avut ultima data un raport sexual protejat..pe 7 iunie mi-a venit menstruatia..si a fost normala..ca de obicei..insa acum e in 15 si nu mi-a venit inca...a intarziat destul de multe zile...nu am niciun simptom..ameteli, greturi nu am..insa de ce mi-a intarziat menstruatia?? sunt aproape 40 de zile de la ultima menstuatie...nu stiu ce sa zic..poate fi si din cauza stersului intarzierea asta?(am fost stresata din cazua bacului si a admiterii si acum sunt si mai stresata la gandul ca as putea fi insarcinata...si cel mai rau e ca m-am despartit de curand de prietenul meu..si nu cred ca pe el il mai intereseaza )o sa imi fac probabil un test de sarcina..dar tot am asteptat sa imi vina..si sincer mi-e teama sa il fac...daca va iesi pozitiv..:((
0
15-07-2010, ora 17:07
adelincik
Nu este medic/terapeut
adelincik
am si eu la moment asa problema doar ca la mine mea intirziat doar cu o zi si nu stiu ce sa cred totusi ca nu am nici un fel de simtome..ultimu raport sexual lam avut acum 4 zile si nu neam protejat, defapt niciodata nu ne protejam.Mii frica foarte tare si totusi nustiu ce sa cred datimi un sfat va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •