poti ramane gravida?

11-03-2010
aneea
Nu este medic/terapeut
aneea
oare am ramas gravida daca am avut contact sexual neprotejat in prima zi din perioada fertila, dar el nu e terminat in mine si contactul a durat foarte putin?pot sa spun ca reusesc sa mi dau seama de fiecare data de ziua ovulatiei si acum a fost la 3 zile dupa contact.
4 comentarii
0
15-03-2010, ora 10:18
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Eu cred ca nu..dar eu ma bazez cam mult pe aceasta metoda, coit intrerupt.si am auzit ca nu e prea bine, dar eu de cateva luni numai aceasta metoda folosesc si in perioada fertila si nefertila si pana acum nu mi s-a intamplat nimic..:)
0
15-03-2010, ora 13:41
aneea
Nu este medic/terapeut
aneea
eu de obicei o folosesc decat in perioadele nerertile.Acum astept menstruatia, mi e cam frica, in ultimul timp m am simtit cam rau, mereu obosita, ametita.Am avut si dureri abdominale.S ar putea sa fie insa tocmai pentru ca sunt foarte streasata...Sper sa am noroc:D
0
16-03-2010, ora 16:25
niki24
Nu este medic/terapeut
niki24
Sa stii ca si mie mi se mai intampla cand sunt foarte stresata sau mi-e frica sa nu se fi intamplat ceva rau.. daca ma doare capul, sau daca mi-e rau imediat ma gandesc ca pot fi insarcinata..:)) eu foloseam prezervativul, adica prietenul meu..dar odata s-a rupt si nu am simtit si "a terminat inauntru" cum se zice..si atunci eu m-am speriat cam rau si am zis mai bine ramanem la metoda noastra cea veche..cu coit intrerupt chiar daca stiu ca nu este bine sa ma bazez in totalitate pe ea:(.. Sa avem noroc sa nu ni se intample nimic :)) sa nu ne trezim cu vreun' bebe :* te pup
0
16-03-2010, ora 23:25
oanaluciana
Nu este medic/terapeut
oanaluciana
mai fetelor nu va mai luati dupa ziua fertila.nu stim niciodata sigur daca ovulatia s-a produs in ce-a de a 14 zi a ciclului menstrual.ea poate sa apara si in ziua 21 si mai devreme de ziua 14.asa ca mai bine pentru a nu va creea probleme folositi metode contraceptive.anticonceptionale sunt foarte sigure daca sunt luate corect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •