Poti ramane insarcinata asa?Doresc raspunsul unui medic va rog mult!

10-01-2017
Kidn
Nu este medic/terapeut
Kidn
Tin sa mentionez inainte de toata ca prietena mea este virgina si ca ciclul ei este unul regulat insa cunostintele mele sexuale nu sunt intregite de toate informatiile necesare asa ca as dorii sa imi raspundeti la urmatoarea întrebare!in.urma cu cateva zile eu si prietena mea am avut cateva momente tandre in urma carora eu am ejaculat..Dupa aproximativ o jumatate de ora, 40 de minute am inceput sa reluam momentele tandre si la un moment dat am bagat din greseala un deget in pantalon si am atins cu acel deget putina sperma dupa care am introdus acelasi deget in vaginul prietenei mele dupa cateva secunde dandu mi seama si scotandu l..exista sansa ca prietena mea sa ramana insarcinata in urma acestui lucru? As fii recunoscator sa imi raspundeti clar si strict pe acest subiect si as aprecia enorm raspunsurile pertinente!
6 comentarii
0
11-01-2017, ora 09:49
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, exista un risc ca prietena sa ramana insarcinata in conditiile descrise. Este un risc mic (greu de evaluat corect) dar exista. Sperma nu trebuie sa ajunga, indiferent se cale sau metoda, in vagin. Spermatozoizi supravietuiesc in mediu umed si cateva ore, iar mediul umed din vagin (si lubrifierea cauzata de excitatia fetei), le permite miscarea.
Este important sa va informati corect, din surse autorizate, tocmai pentru a nu ajunge in astfel de situatii.
Nu uitati: Sexul inseamna placere dar inseamna si responsabilitate!
0
11-01-2017, ora 19:08
Kidn
Nu este medic/terapeut
Kidn
Trebuie sa fim atenti daca vine sau nu menstruatia la timp, nu?
0
11-01-2017, ora 21:53
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Da
0
11-01-2017, ora 22:17
Kidn
Nu este medic/terapeut
Kidn
Iar daca va venii la timp o eventuala sarcina va fii imposibila?
0
21-01-2017, ora 11:58
Kidn
Nu este medic/terapeut
Kidn
Mentruatia a venit la timp pe 19 ianuarie, in acest caz rotul este in.regula?
0
20-02-2017, ora 15:01
oneask
Nu este medic/terapeut
oneask
Cel mai probabil da, dar poate face si un test de sarcina pentru a scapa (tu) de stres. Aveti grija cum va "jucati"...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •