poti ramane insarcinata in timpul ce iei si anticonceptionale?

07-04-2015
anca iures
Nu este medic/terapeut
anca iures
Buna ziua !! Ma numesc Anca am 38 de ani si folosesc anticonceptionale de cativa ani buni. As dori sa stiu daca exista posibilitatea sa raman insarcinata in acelasi timp ce am luat si anticonceptionale si daca fatul poate fi afectat deaorece eu am continuat sa le iau. Pot sa va spun ca ciclul menstrual mi a venit exact dupa ce am terminat de luat pilulele dar ca imi este f rau am simptome ce ma duce cu gandul la o posibila sarcina. Voma, dureri de stomac, nu pot sa mannac orice...si etc..
5 comentarii
0
07-04-2015, ora 13:57
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
DA se poate sa ramai insarcinata daca vrei poti cauta pe net emisiunea NU STIAM CA SUNT INSARCINATA sio sa vezi cazuri in care duceau sarcina la termen fara sa stie ca sunt insarcinate sau chiar care au luat toata sarcina anticonceptionale.
0
10-04-2015, ora 12:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Anticonceptionalele provoaca 5-6 avorturi timpurii la 2-3 ani cu grele consecinte in viata de mai tarziu a celor e pe multe planuri, sanatate, bani, cariera, mari pierderi etc.

2. Procentul de a ramane insarcinata e de 1-2 % spun ei.
0
27-04-2015, ora 23:00
marina.preda
Nu este medic/terapeut
marina.preda
Buna am o problema foarte serioasa eu nam mai luat ultimele 2 pastile cotraceptive si am avut si contact sexual este posibil sa raman insarcinata, am avut decat mici sangerari timp de 3 zile si dureri de cap si stari de voma
0
27-04-2015, ora 23:40
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
MARINA starile pot fi si din cauza stresului, dar cel mai sigur este sa faci un test de sange si vei stii sigur 100% daca esti sau nu insarcinata.
0
28-04-2015, ora 12:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
marina.preda

Numai prin test de sarcina (de la farmacie sau test de sange) poti afla daca esti insarcinata.
Citeste ultima mea postare si nu mai lua anticonceptionale-
Ele se stocheaza in ficat in proportie de 40 % si te imbolnavesti ulterior de boli cronice (pe viata) grave.
Cine va obliga pe voi sa luati asa ceva ???????
In Germania medicii nu au voie sa prescrie mai mult de 8 luni anticonceptionale din cauza bolilor grave care au aparut ulterior la femeile care au luat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •