Pozitia -femeia deasupra-

17-02-2008
Beyoncé
Nu este medic/terapeut
Beyoncé
Marturisesc deschis, fara rusine, ca nu sunt in stare sa fac sex stand deasupra lui. Simt ca nu ma multumesc pe mine, daramite pe el. Nu am experienta foarte multa, desi mi-am inceput viata sexuala acum 2 ani. Ce miscari trebuie sa fac sau cum as putea proceda pentru a reusi sa-l fac sa se simta bine? Fie obosesc repede si nu mai pot sta deasupra, fie imi este jena de partener pentru ca ma priveste...nici el nu prea ma ajuta, adica imi da indicatii, dar este absolut jenant pentru mine. Deseori imi spune, mai subtil, ca nu prea ma pricep...Va rog sa-mi dati un sfat.Cred ca aceasta problema se poate rezolva Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
18-02-2008, ora 00:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
hm...nu stii ce pierzi prin nepracticarea acestei pozitii. e fenomenala :) favorizeaza orgasmul clitorial, care este cel mai intens si fenomenal. nu trebuie sa-ti fie rusine de partener, de ce nu ai incredere in el si in tine? incearca pozitia aceasta, si il vei multumi, garantat, si te vei simti si bine, pe langa faptul ca il vei privi gemand de placere. este aiurea un pic daca obosesti repede, fa un sport sau ceva care sa-ti intareasca rezistenta. eu am facut muschi abdominali numai de la aceasta pozitie :)) pot rezista si o ora deasupra fara probleme. deci... daca nu stii cum sa te misti, iti dau cateva sfaturi. te asezi normal, deasupra lui, el sa stea intins pe spate. poti face 2 miscari principale: sprijinindu-te pe pe maini, pe pieptul lui sau pe langa capul sau, misti soldurile in sus si in jos, astfel incat sa fie un unghi de 90 de grade intre penis si orizontala. repeti miscarea aceasta, ii innebuneste, crede-ma. poti mai incet, mai repede, depinde cum rezisti si cum se simte el. sau, mai poti sa iti lipesti fundul complet pe el.si faci o miscare de du-te vino. tot cu soldurile, iti misti bazinul inainte, inapoi, inainte, inapoi, adik pe orizontala, nu mai faci ca la cealalta varianta, sus jos. sper ca ai inteles ceva :) si nu uita, ai incredere in el, eventual spune-i sa tina mainile pe soldurile tale, fe fund sau oriunde, si sa te indrume in miscari si in ritm.
1
19-02-2008, ora 00:00
Alexiaaa
Nu este medic/terapeut
Alexiaaa
dap...Andra are dreptate... dar inceak sa vb mai deskis cu el... si sa te ajute.si fa ceea ce simtzi fara retzineri... :D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Viața sexuală la vârsta a treia
  • Meta-analiză: Sexul înainte de o competiție sportivă nu afectează negativ performanța
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Sex vs. Gen - Care e diferența dintre cei doi termeni?
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  •