pozitii de sex

28-05-2006
lethal
Nu este medic/terapeut
lethal
am auzit ca sunt unele pozitii care suporta mai bine prezervativul si altele nu, in general alea care il suporta sunt cele in care fata sta peste baiat, astfel prezervativul nu luneca. mie mi s-a rupt in una din pozitiile mai putin favorabile, in pozitia misionarului..
11 comentarii
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Daca prezervativul este corect montat el nu are voie sa alunece in nici o pozitie.De asemenea, trebuie ca barbatul sa stie ca atunci cind extrage penisul din vagin, la sfirsitul actului sexual, trebuie sa tina cu mina marginea prezervativului(pentru ca, erectia scazind, prezervativul devine "larg" si exista riscul sa alunece).
In ceea ce priveste faptul ca prezervativul s-a rupt, asta nu are, de asemenea, nici o legatura cu pozitia, ci cu calitatea prezervativului cu pricina
0
29-05-2006, ora 00:00
lethal
Nu este medic/terapeut
lethal
era durex extrasafe
0
29-05-2006, ora 00:00
lethal
Nu este medic/terapeut
lethal
ce prezervative mai bune as putea folosi ca alta"marca" inafara de asta nu stiu,.. ma gandeam la love plus ca tot face reclama :| da reclamele raman reclame..
0
31-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Nu marca este neaparat importanta ci conditiile de pastrare.
Pe de alta parte, prezervativele se mai si rup...indiferent de pozitia sexuala adoptata si de grija cu care au fost manevrate
0
22-02-2007, ora 00:00
peta
Nu este medic/terapeut
peta
love plus sunt foarte bune!eu le folosesc cu succes!
0
16-04-2007, ora 00:00
symona
Nu este medic/terapeut
symona
eu una nu cred ca love plus sunt cele mai bune pt ca mie mi-i s-a intamplat sa se rupa chiar un love plus! totusi am auzit de masculan, incearca-le pe acelea
0
15-07-2007, ora 00:00
gianina19
Nu este medic/terapeut
gianina19
eu sunt de aceasi parere cu symona, nu cred ca love plus sunt cele mai bune.si mie mi s-a intamplat sa se rupa un love plus asa ca...nu conteaza cata reclama le face, nu conteaza daca sunt durex sau love plus, daca e sa se intample se intampla...oricum eu am auzit ca cele cu zimti se rup mai repede, dar nu stiu daca e adevarat.
0
23-07-2007, ora 00:00
Tud
Nu este medic/terapeut
Tud
MIe mi s-a rupt love plus la primul contact.dupa aia (la ceva timp) mi s-a rupt si un durex...nimic nu e sigur dar diferetne de calitate si de ceea ce simti sunt...pentru mine sunt mult mai bune durex, din toate punctele de vedere, cat despre ce a zis gianina...eu folosesc cele cu striatii si nu mi s-a rupt niciodata...cele 2 care s-au rupt erau simple...depinde si de cum sunt utilizate..dar nu prea poti sa zici care se rupe mai usor si care mai greu...in cazul asta...cu cat mai scumpe...cu atat mai bine asa cred eu.
0
14-08-2007, ora 00:00
addda
Nu este medic/terapeut
addda
nu pot sa ai incredere in prezervative.. am folosit durex extra safe si s-a rupt, am folosit durex sensation si s-a rupt. si am inteles k si love se rupe.nici nu mai stiu ce sa folosesc k sa fie mai sigur.
0
23-09-2007, ora 00:00
dyly
Nu este medic/terapeut
dyly
cum folositi voi prezervativele de le rupeti?mie nu mi s-a rupt decat o data, acum vreo 10 ani dar in baie?!am 13 ani experienta in ale sexului!poate nu stiti sa le folositi, poate trebuie sa invatati sa le folositi nu sa alegeti anumite firme!
0
21-10-2007, ora 00:00
snowtrekker
Nu este medic/terapeut
snowtrekker
daca partenera nu este lubrefiata/excitata cresc sansele sa se rupa prezervativul tocmai pt faptul ca nu e favorizata alunecare si astfel prezervativul isi pierde din caracteristici.
o alta varianta este sa nu ii lasati acel rezervor liber (cand montati prezervativul tineti cu degetele stranse de cap pt a se evita ramanerea aerului in varf)in care sa se adune sperma si astfel in momentul ejacularii se sparge din cauza presiunii.
O singura data mi s a rupt un extrasafe, in rest nu am avut probleme.
Deci concluzia: preludiu facut ca lumea + indemanare la pus prezervativul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.