Presiune, amoreteala in zona capului

15-02-2017
andrei0292
Nu este medic/terapeut
andrei0292
Buna ziua, Am 25 de ani si in urma 2 ani am avut un accident rutier. in care M-am lovit la cap de parbriz.De atunci ma confrunt cu amorteli, dureri(ca si cum mi-ar strange cineva capul cu mainile)in zona capului, in jurul urechilor, (pe o latime de maxim 3 cm) cel mai des apar in spatele urechilor urmand sa imi amorteasca si pe lateral dar si in ceafa foarte putin. Aceste stari imi apar in momentul in care depun efort, sau cand rad prea tare, daca rad mai mult de 30 de secunde imi apar sintomele. Am fost la neurolog mi-a spus ca nu am nimic, am fost trimis sa imi fac film la coloana, si acolo mi s-a dat acelasi raspuns, am fost in italia la un doctor, care mi-a controlat circulatia sangelui spre creier, la fel nu am nimic. mi-am facut analizele, am primit tratament, dar eu ma simt la fel. in urma analizelor am primit mai multe vitamine. Am crezut ca am si tiroida, am facut si analize pentru acest lucru, iar nu am nimic. In concluzie, ma puteti ajuta va rog cu un raspuns, o indrumare, nu mai stiu ce sa fac.
Va multumesc, o zi buna!
7 comentarii
1
19-02-2017, ora 19:25
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Probabil o impactare a suturilor la nivel occipito-temporal... O vizită la un Osteopat ar putea fi răspunsul căutat de dvs.
1
20-02-2017, ora 01:09
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ati facut un RMN sau CT cranian in urma traumatismului ?
dr Petre Muresan
0
21-02-2017, ora 18:12
andrei0292
Nu este medic/terapeut
andrei0292
Dl Doctor Adrian Barna, Voi lua in considerare spusele dvs si voi vizita un osteopat. Multumesc frumos pentru raspuns
0
21-02-2017, ora 18:16
andrei0292
Nu este medic/terapeut
andrei0292
Dl, Doctor Petre Muresan. RMN nu am facut din cauza ca neurogolul pe care l-am consultat mi-a spus ca nu trebuie sa il fac iar doctorul de familie mi-a spus ca oricum nu voi avea niciun rezultat daca il voi face. Iar de CT cranian nu mi-a spus nimeni pana la Dvs. Va multumesc pentru raspunsuri imi voi face si aceste analize.
0
28-02-2017, ora 19:45
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va salut cu stima si respect.
Astept noutati de la dumneavoastra.
dr Petre Muresan
0
03-03-2017, ora 13:27
andrei0292
Nu este medic/terapeut
andrei0292
Buna ziua Dl. Doctor Petre Muresan, Va multumesc pentru interesul acordat.
Am contactat serviciul de asigurari al firmei unde lucrez, iar pt rmn si ct cranian, acestia au spus ca trebuie sa primeasca recomandare de la neurologie, abia pe urma vor putea sa imi faca aceste investigatii.
Acum astept sa merg la neurolog iar acesta sa trimita fisa.dupa revin cu noutati.
Va multumesc o zi buna in continuare.
0
03-03-2017, ora 17:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Ma bucur ca ati facut progrese in realizarea investigatiilor.
Astept noutati de la dumneavoastra.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: