Presiune in cap.lipsa de concentrare. | Forumul Medical ROmedic

Presiune in cap.lipsa de concentrare.

11-10-2015
Flavius Ionut
Nu este medic/terapeut
Flavius Ionut
Buna ziua. De 4 luni sufar de anxietate si nevroza cardiaca, am urmat diferite tratamente naturiste dar degeaba, dupa aceea am recurs la tratament cu xanax timp de 2 luni. acum doua saptamani am renuntat la el pt ca nu vroiam sa devin dependent, dar dupa cateva zile m-am trezit cu un simptom. simt o presiune in cap, in special deasupra de ceafa, iar atunci cand stau concentrat simt ca parca imi svacneste capul.si parca am un tremur la cap..parca se instaleaza fenomenul de"se zbarleste parul in cap"..atunci cand fac ceva sau am o ocupatie nu simt asta, dar atunci cand stau linistit sau ma concentrez pe ceva reapare. Stiti cumva din ce cauza poate fi.? Analizele de sange si inima le am la zi si e totul ok. poate fi posibil sa fie din cauza anxietatii?
1 comentarii
0
12-10-2015, ora 00:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pt nevroza cardiaca Gemoderivat de paducel.
Lipsa de concentrare e mai mult simptom de depresie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •