Presiune in urechi persistenta, anemie si extractie mola de minte

16-08-2017
A1234
Nu este medic/terapeut
A1234
Buna ziua, am 28 de ani, de vreo 2 luni simt presiune in urechi, am fost la ORL, primele simptome au fost: presiune in urechi, durere de cap, ameteala, stare de voma, slabita, sunetele puternice ma deranjeau, mi sa spus ca e otita reteta: moxiclav, picaturi ureche flavaco, medrit pt durere de cap, quite life (calmante din plante pt stres), tratamentul l-am luat 7 zile dar nici o schimbare, asa ca am fost la un alt medic ORL ma consultat mi-a zis ca nu am nimic :) in schimb ma pus sa opresc tratamentul mia prescris alt antibiotic de 400 mg o data pe zi, si sprai nazal: simptomele s-au schimbat putin nu ma mai deranjeaza zgomotul, am urmat tratamentul alte 7 zile, rezultatul la fel in cele din urma mi sa facut rau in casa am fost la spital simptome: ameteala presiune in urechi slabita lumina ma deranja durere de cap, tensiunea mica, mi sa facut tratament ( perfuzi si injecti)si am fost diagnosticata cu vertij, am fost din nou la orl mia zis ca nu am otita audiogram a iesit bn, rmn cerebral bn, mia prescris vertigo-vomex 15 zile, complexul b, ginkgo biloba timp de 1 luna, la cateva zile dupa ce am terminat vertigo, mi sa facut rau din nou, am fost la clinica ma vazut medicul general am facut analize :Hb -9.6 Hct 29.8 RBC 4.05 MCV 73.58 MCH 23.70 Mchc32.21, PLT 302 WBC6.6, Iron 23, Ferritin 4.44 vit b12 393.1 folic acid 12.11, tsh 3.06 t4 14.84 T3 4.53, ( rez e in engleza sunt in Cipru imi cer scuze) am fost la neorolog, deci mi sa spus ca st anemica mia prescris fier fiole pt durere de cap neorologul mia dat nurofen forte si amirol 1 seara, au trecut 10 zile pot sa spune ca nu mai sunt slabita presiune din urechi a disparuse stare de voma nu mai am, insa de 3 zile presiunea in urechi sa intors si am o usoara durere de cap urechi infundate, la stomatolog am mai fost mia scos o masea de minte unde sa mai merg ce sa fac sa astept sa termin tratamentul mai alte 10 zile ? Va multumesc anticipat
3 comentarii
1
17-08-2017, ora 21:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca mediii ORL.. au dat tratament asa.. ca sa se afle in treaba si nu era nici otita si nici nu era nevoie de antibiotc
primele simtome descrise.. arata o circulatie proasta cerebraa si pozibil cauza acelor probleme de circulatie si a anemieie, si tensiune mica..este o problema intestinala si alimentaia gresita
0
20-08-2017, ora 00:28
A1234
Nu este medic/terapeut
A1234
Multumesc pentru raspuns, va rog frumos recomandati-mi unde sa merg, ce sa fac eu chiar nu ma simt bine, iar am dureri de cap, acum am si vocea ragusita dar ciudat e ca nu sunt racita nu am febra, nu mai pot munci cum trebuie tot timpu imi e rau, imi trece una apare alte.
1
20-08-2017, ora 14:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
raguseala fara raceala ese semn de reflux gastro-esofagian in somn, cand acidul gastric urca in somn pana la laringe si irita totul acolo
se intampla de la acru, acidulate, citrice, dulce si fructe mancate inaite de culcare
Investiagtii se fac la Gastrologie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: