Presiune la nivelul capului

01-07-2014
Mitea Damian
Nu este medic/terapeut
Mitea Damian
Buna seara!Ma numesc Damian.Am o durere, o presiune(nici nu stiu cum sa o explic mai concrect, ) la nivelul capului(cefei) de cateva luni bune, o durere care nu ma lasa pur si simplu sa gandesc sau sa imi duc si eu zilele ca un om normal.(pur si simplu am impresia ca o iau razna cate o data, am impresia ca mi se urca tot sangele in varful capului). Specific ca ma enervez foarte tare cand apare aceata presiune si devin putin irascibil. In trecut am urmat un tratament antidepresiv, luam atunci Serilift 50/mg(acest tratament l-am luat 3 ani de zile). Aceasta presiune o simteam atat in timpul tratamentului dar si dupa incetarea acestuia, adica acum 3 luni. Ideea este ca in zilele ce urmeaza trebuie sa plec la munca in strainatate si sunt putin speriat deoarece imi este frica ca aceste dureri sa nu ma lase sa imi fac treaba acolo! Deoarece locuiesc intr-o zona mai defavorizata cu un singur cabinet medical, iar undeva mai departe nu am posibilitatea sa ajung (la un medic de specialitate), rugamintea mea este sa imi spune-ti ce medicament sa iau sa imi amelioreze macar putin aceasta presiune. Va multumesc!
3 comentarii
0
01-07-2014, ora 22:50
Dr. Diana Enachescu
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Diana Enachescu
Tensiunea arteriala este normala?
0
02-07-2014, ora 10:54
Mitea Damian
Nu este medic/terapeut
Mitea Damian
Da, tensiunea este normala. Nu am avut niciodata probleme cu ea!
0
27-05-2021, ora 21:34
Mi2019
Nu este medic/terapeut
Mi2019
Buna, ai rezolvat problema?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: Presiunea capilara pulmonara (PCP)

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Presiunea capilara pulmonara (PCP)
  •