presiune urechii

02-12-2008
alex2
Nu este medic/terapeut
alex2
Buna ziua,

De ceva timp, ma confrunt cu o presiune si o mancarime in urechii(special dreapta), care dupa ce ma scarpin, ma dor foarte rau...ca si cum as avea o infectie, ceva.nu stiu ce sa fac, si daca e grav.
In asteptarea unui raspuns cat mai urgent.
Va multumesc,
3 comentarii
0
02-12-2008, ora 14:24
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
mergi la un consult o.r.l.
0
02-12-2008, ora 18:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
DA.
e important sa vada un ORL-ist.. urechea.
poate fi un simplu dop de ceara.
da poate fi si o otita externa.. care poate da complicatii.
0
03-12-2008, ora 10:04
alex2
Nu este medic/terapeut
alex2
Multumesc pentru raspuns.
Aseara am fost la camera de garda, si mi-au dat picaturi cu alcoool boricat si nurofen pentru durere.
Mi-au dat si o programare pentru audiograma.
Mentionez ca ma simt mult mai bine.
Din pacate imi trece una si ma ia alta.Aseara dupa acest control, la 1 h diferenta, am avut o "criza de cap".
Mentionez ca este a doua oara in trei zile cand am aceste durerii insuportabile de cap"migrene"care pur si simplu nu mai pot sa stau in picioare de durere si parca m-ar calca cineva cu picioarele pe cap, plus ca ma tine cam 3-4 h, dupa care ma lasa, iar ma ia.
Mentionez ca a fost a doua oara cand am ajuns la urgenta, unde mi-au injectat o perfuzie cu calmant, mi-au dat tratament celebrex si nurofen.Cu toate acestea durerea nu m-a lasat pana dimineata, apare si dispare.
Mi-au dat trimitere sa fac RMN, dar pana atunci nu stiu ce sa iau, daca o sa fac o alta criza.pur si simplu mi-e frica, de aceasta durere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: