Presoana cu Handicap

21-02-2011
ctln_tns
Nu este medic/terapeut
ctln_tns
In urma unui accident rutier am suferit mai multe operatii si am ramas cu urmatoarele defieciente:pseudartroza 1/3 infectata tibie dreapta oparata cu defact osos peroneu drept, sechele dupa fractura 1/3 superioara femur drept deschisa oparata-reoperat extragere tija, coxartroza dreapta, redare mixta genuchi si glezna dreapta, scurtare membru inferior drept cu 3 cm, mers dificil schiopatat pe partea dreapta.As dori sa stiu dc m-as putea incadra in vreun tip de handicap?Va multumesc.
3 comentarii
0
21-02-2011, ora 12:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Dpa criteriile actuale nu va incadrati ini nici un grad de handicap. Diagnosticele descrise, cele de pseudartroza sau sechele fractura sunt diagnostice de etapa. Acum va aflati in plin tratament, prin urmare nu se poate trage o concluzie din punct de vedere functional.
Oricum, ultimul cuvant il are Comisia de expertiza.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
18-02-2012, ora 11:59
lilyanne_b88
Nu este medic/terapeut
lilyanne_b88
Buna ziua!
In urma accidentului cate zile de spitalizare ati avut?Ma refer strict la cele de spitalizare, nu si cele de ingrijire ambulatorie.Din punctul meu de vedere, aveti anumite drepturi in urma acestui accident.Imi puteti lasa datele dvs pentru a va contacta sa va pot explica in ce consta drepturile dvs.
Multumesc,
Ioana.
0
20-02-2012, ora 07:58
ctln_tns
Nu este medic/terapeut
ctln_tns
60 de zile de spitalizare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: