presupun ca este vaginita

05-09-2008
alinacampean
Nu este medic/terapeut
alinacampean
presupun ca este o vaginita...caci medicul la care am fost nu mi-a dat nici o informatie despre ce as avea doar mi-a prescris un tratament care nu a avut nici un efect. Ajutati-ma sa inteleg...daca stie cineva...cum se manifesta vaginita, ca eu m-am tot interesat. Ceea ce mi se pare ciudat e ca dispare...fara sa fac nimic! la mine se manifesta ca un ciclu..ma explic:dupa menstruatie totul bine. frumos, curat...vre-o 2 saptamaini (cam o saptamana inainte sa-mi vina menstruatia...am o scurgere albicioasa, cu putin miros...daca am relatii atunci ma doare.dupa menstruatie...nimic...nici scurgere nici miros nici durere...vre-o 2 saptamani...si iar incepe...
4 comentarii
0
06-09-2008, ora 00:00
alessia5158
Nu este medic/terapeut
alessia5158
pe ac. site se afla casuta Dictionar medical, deschide-o si apoi scrie LEUCOREE si te vei lamuri!
0
06-09-2008, ora 00:00
alinacampean
Nu este medic/terapeut
alinacampean
da.. dar mie medicul mi-a prescris ovule...pt leucoree se face tratament cu antibiotic, dupa cuma am citit...iar din cate am inteles pt candida, vaginita nu este tocmai indicat tratamentul cu antibiotice
0
15-09-2008, ora 00:00
gabytza_cr
Nu este medic/terapeut
gabytza_cr
de vreo doi ani am o scurgere albicioasa cu un miros neplacut.am banuit ca am o infectie si am luat antibiotice-amoxacilina, si mi-a disparut.dupa ceva timp mi-a reaparut.acum am mai citit pe internet, banuiesc ca am candida, nu am fost la doctor, as vrea sa ma tratez pe cale naturista.as dori un sfat
totusi mi se pare ciudat ca dupa ce am urmat un tratament cu acele antibiotice mi-a disparut pt o perioada de cateva luni.
0
20-03-2009, ora 23:37
eu74
Nu este medic/terapeut
eu74
am fost la ginecolog, mi-a pus diagnostic de vaginita, col uterin cu chiste Naboth si polifibromatoza uterina perete posterior - mentionez ca la ecografia vaginala s-a vazut un fibrom de 4.96/2.63 si un altul langa de 2.52/2.95. Recomandarile medicului ginecolog: pt fibrom sa ma operez - am 34 de ani si nu am nascut inca dar imi doresc - imi recomanda operatia clasica pe burta si un an sa nu raman insarcinata dupa si sa magrabesc ca pe urma dupa 35 de ani e tot mai greu sa nasti copii fara maformatii, desi intr enoi fie vorba sunt inclusiv pers publice car enasc dupa 35 si e totul ok si am auzit cazuri de malformatii sau complicatii ;la nastere si inainte de 35.dar in fine...au un dar unii medici sa-ti ridice moralul ceva fantastic...sunt chiar ravasita, el o tinea una si buna pe operatie dandu-mi exemple de ce s-ar putea intampla - infertilitate sau avort daca chiar as ramane insarcinata. Voi ce spuneti?
Cat despre celelalte parti de diagnostic, tratamentul recomandate asa: zanocin OD 40 mg tb. V (1 tb/zi), metronidazol tb.XX DS oral 2x2 tb/zi, celebrex 20 mg. tb. X, DS oral 1 tb/zi (dupa masa) si betadine ovule cut I, DS intravaginal 1 ov/zi. Voi ce ziceti? Daca m-ar putea ajuta cineva avizat sa-mi confirme ca e ok o astfel de asocire - medic, cineva care chiar se pircepe - i-as multumi din suflet. Intreb pt ca am citit pe net la ficare in parte niste reactii adverse de ti se face parul maciuca...
Si probabil increderea a scazut un pic chiar si vis-a-vis de tratamentul asta pt vaginita sau pt ce o fi pt ca am vazit cu cata inversunare ma trimite direct la cutit - nu embolizare, cu care nu e de acord, nu tratament pt asta sa vada daca regreseaza, marimea nefiind una uriasa si neavand inca dureri specifice, ci doar semne de anemie la analizele de sange.. Acum astept rezultatele de la Papa-Nicolau sapt viitoare, mai urmeaza sa-mi zica nu stiu ce ca sa ma operez sigur...sper sa nu...
Imi pare rau daca am scris incalecat ca litere sau chiar ca exprimare dar cum spun, sunt chiar ravasita, si cand vin asa de laun doctor eu la acelasi nu mai merg, oricat ar fi de justificat ce spune...ma mir chiar cum de am gasit puterea sa postez aici ce am scris...
Multumesc de pe-acum pt un eventual raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un tratament mai eficient pentru candidoza vaginală
  •