prezerativ rupt

15-06-2015
rahedra
Nu este medic/terapeut
rahedra
buna ziua imi raspunde va rog si mie cineva am o nelamurire mare.acum 3 saptamani am avut un contact sexual protejat cu un tip cu care am o relatie relativ noua de circa 2 luni, dar prezervativul s-a rupt, ne-am dat seama doar la sfarsit de asta din pacate, si totusi am folosit durex..faza nasoala e ca el s-a si terminat si a trebuit sa iau pastila de a doua zi...cu toate astea nu am incredere oarba in cuvantul lui, desi el si-a dat cuvantul ca nu are nimic si a avut numai relatii serioase, in fine poate sunt un pic paranoica...dar dupa o saptamana, m-am dus si am facut analize la synevo pentru :secretie de col utern, secretie vaginala test papanicolau cu screening si testare hpv pt tipuri cu risc crescut..mi-au venit analizele si toate mi-au iesit bine, nu am nimic, inca cele de sange nu le-am facut, am sa le fac peste o luna jumate..acum as dori sa stiu daca in cazul in care prietenul meu ar avea zicem hpv si mi l-ar fi dat, ar fi aparut la analizele facute peste o saptamana de la contact? dar gonoreea si trichomonas?iar daca fac analizele de sange pt sifilis, hepatita b, c hiv la 2 luni de la contact se vede in sange? sau sa astept mai mult ca sa fie testul 100 % concludent?daca analizele care le-am facut imi arata ca nu am nimic veneric pot sta linistita?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.