prezervativul a ramas in vagin... ce ma fac?

22-10-2012
cookieluv
Nu este medic/terapeut
cookieluv
buna seara am si eu o intrebare acum 4 zile am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu. In timpul actului sexual l.am rugat sa schimbam pozitiile pentru ca incepuse sa ma doara spatele. Am schimbat pozitiile si apoi continuam cand el iese de 2 ori. La scurt timp il intreb daca ejaculase si a zis ca da. Cand a iesit prezervativul a ramas in mine, iar cand l.a scos era gol iar sperma era pe blugii mei. A doua zi am luat escapelle ( cam la vreo 16 ore dupa actul sexual). Dupa ce am luat escapelle am luat un antivomitiv (ca sa nu vomit escapelle). Acum nu stiu daca antivomitivul poate influenta efectul escapelle.ului. Inca sunt panicata. Ce ma sfatuiti sa fac? Mentionez ca menstruatia am avut.o de pe 11 oct pana pe 16 oct, iar actul sexual l.am intretinut pe 18 oct.
3 comentarii
0
22-10-2012, ora 00:38
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E putin probabil sa fi fost la ovulatie in a 8-a zi, in general, daca ai ciclul regulat la 28 de zile, ovulatia apare in a 14-a zi.
NU mai lua aiurea contraceptie de urgenta, iti poate da peste cap tot sistemul hormonal.
Deci, asteapta pana pe 25-30 si poti face test de sarcina ca sa te linistesti, dar in orice caz sunt sanse aproape nule sa fie o sarcina.
Ai grija de tine.
0
22-10-2012, ora 00:43
cookieluv
Nu este medic/terapeut
cookieluv
multumesc
0
22-10-2012, ora 11:46
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
cookieluv, nu era nevoie sa iei escapelle. Nu erai sigur la ovulatie in ziua 8 si nici in urmatoarele 3 zile. Slabe sanse chiar spre 0 sa fi fost la ovulatie.
Ai luat escapelle total aiurea. In urmatoarele 12 luni sa nu mai iei niciodata pilula de a doua zi, iti va cauza o gramada de probleme hormonale, chisturi ovariene, dereglari ale ciclului hormonal, si multe alte probleme..
In urmatoarele luni asteapta-te la dereglari ale ciclului menstrual mai mult ca sigur..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul