Prezervativul a ramas in vagin.. Sunt insarcinata?

20-06-2009
bia_25
Nu este medic/terapeut
bia_25
Buna,
Intr-o frumoasa zi de iunie am facut sex protejat cu prietenul meu;
Aproape de finalizarea frumosului act sexual, am pus mana pe penisul lui si am constatat ca prezervativul nu mai era acolo unde in mod normal trebuie sa fie, adica pe penis!
Asadar, prezervativul a ramas in vagin!
Ulterior m-am spalat foarte bine;
Intrebare:- Ce sanse sunt sa raman insarcinata?
Multumesc;
6 comentarii
0
20-06-2009, ora 19:32
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
Din ce stiu eu, ramai insarcinata daca si numai daca sperma ajunge in vaginul tau, deci daca accidental din prezervativ sperma s-a prelins in vagin, sunt sanse destul de mari sa fii insarcinata...
0
26-06-2009, ora 15:46
sayra
Nu este medic/terapeut
sayra
buna din pacate sansele sunt foarte mari bafta
0
26-06-2009, ora 19:01
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
buna...am si eu o nelamurire.acum 2 sapt am facut sex protejat cu prietenul meu. dar am pofte de mancare si mi-a crescut burta...shi trebuia sa imi vina ciclu shi nu mi-a venit...oare sunt insarcinata...te rog sa-mi raspunzi
0
04-07-2009, ora 14:58
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
delia t, aici nu stiu daca iti poate spune cineva cu certitudine daca esti sau nu insarcinata, in 2 saptamani de la contact se poate sa apara simptome de sarcina, ia un test ca sa te convingi, se gaseste in orice farmacie si nu costa prea mult, depinde si ce firma alegi
0
04-07-2009, ora 15:04
delia t
Nu este medic/terapeut
delia t
ms mult k mi-ai raspuns...da mi-am facut shi nu sunt, , , , deoarece nu si-a dat drumul in mine.tinem legatura..:*
0
22-07-2009, ora 20:00
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
sa stii ca asta cu datului drumu in tine nu e elocventa, ca stii tu, baiatul elibereaza un lichid inainte de ejaculare si ala poate sa aiaba spermatozoizi, numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Prezervativ aprobat pentru utilizare în multe țări europene, mai eficient în prevenirea infecțiilor decât prezervativele standard
  • Boli care se pot transmite chiar dacă porți prezervativ
  •