prietena mea are schizofrenie

28-11-2007
loreley
Nu este medic/terapeut
loreley
as dori tare mult sa stiu care e cel mai bun medic psihiatru din cluj si daca exista cumva vreo clinica particulara de psihiatrie pentru ca conditiile din spitalele de acest gen sunt inumane..daca ma poate cineva sfatui cum as putea sa fiu alaturi de ea si ce ar trebui sa fac ca sa o ajut cat mai mult...va multumesc
7 comentarii
0
30-11-2007, ora 00:00
aidinou
Nu este medic/terapeut
aidinou
Din pacate nu te pot ajuta cu un nume, dar pot sa-ti dau un sfat. Daca prietena ta stie sigur ca are schizofrenie inseamna ca cineva i-a stabilit acest diagnostic. De ce nu vorbesti cu doctorul care i-a pus diagnosticul sau cu medicul ei de familie?
0
30-11-2007, ora 00:00
loreley
Nu este medic/terapeut
loreley
iti multumesc pentru sfat.. problema e ca nu prea stiu daca e potrivit sa intreb un medic psihiatru care o trateaza acum(e internata in regim de urgenta) despre cel mai bun psihiatru din cluj.intrebarea mea ar putea fi interpretata ca jicnire.. totusi am sa intreb pe una din asistente, cu care am vorbit mai mult.. mutumesc inca o data..
1
02-12-2007, ora 00:00
andera26
Nu este medic/terapeut
andera26
ce tratament urmeaza prietena ta si in ce fel se manifesta boala ei?
0
18-08-2008, ora 00:00
lacra67
Nu este medic/terapeut
lacra67
eu acum 4 ani am avut diagnosticata tulburare schizoafectiva.am facut tratament.l-am intrerupt apoi iar am facut tratament cu zyprexa.ajunsesem la 2.5 mg pe zi.de 4 luni nu mai fac tratament dar practic sahaja yoga si ma simt minunat.orice tratament medicamentos are reactii adeverse dar yoga nu are decat beneficii.e un sfat de la mn sa incerce
0
28-11-2009, ora 12:01
strumf
Nu este medic/terapeut
strumf
In sfarsit gasesc pe cineva din cj, du te la doamna docor DEAC CAMELIA de la centru de sanatate mintala din grigorescu sau la docorul ALBINI de la spitalul de ergoterapie de pe str DECEBAL nu stiu exact nr si poate aveti noroc, cu dragSTRUMF din cj
0
10-01-2010, ora 16:53
Emmma
Nu este medic/terapeut
Emmma
Buna tuturor!Si eu sunt din Cluj.Eu am fost la domnisoara dr. Cristina Vata.Pot spune ca este printre putinii medici care chiar arata respect si nu da diagnostice dupa consult de 1 min. doar sa scape de tine.O gasesti pe Motilor, la Centru de Diagnostic si Tratatament.In rest, cum mai suntet?Succes tuturor, va doresc cat mai multa rabdare!
0
12-02-2010, ora 14:55
heghes
Nu este medic/terapeut
heghes
raspunsul la intrebarile voastre e DR. LAuara CAtana din SEBES ALBA.
Iar ca clinica particulara de psihiatrie care de fapt e si singura din tara:
CENTRUL MEDICAL DE RECUPERARE PSIHICA, DEZINTOXICARE SI INGRIJIRE A PERSOANELOR CU DEMENTA d LAURENTIU CATANA situat in SEBES ALBA, DN.7(E68) km 331
-*



(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •