Prietena mea nu se excita si nu simte nevoia de sex

29-08-2012
vol 78
Nu este medic/terapeut
vol 78
Prietena mea are 25 de ani iar eu 34, suntem de 1 an si jumate impreuna dar asa este de cand o cunosc.. ea nu simte nicio placere in timpul actului sexual, nu se excita deloc, nu ii place sa o ating in zonele intime, nici sa o sarut pe gura, iar de sex oral zice ca ii este scarba, nici pe mine nu ma lasa sa-i fac sex oral...iar de orgasm nu mai vb, nu are niciodata...doar cand se mai masturbeaza, dar foarte rar, ce sa fac ca nu mai am rabdare cu ea... ea zice ca-i place de mine si ca tine la mine...va multumesc!
7 comentarii
0
29-08-2012, ora 13:03
vol 78
Nu este medic/terapeut
vol 78
Ea zice ca sexul nu este important pt ea si ca poate sa stea si fara...:(
0
29-08-2012, ora 14:01
vol 78
Nu este medic/terapeut
vol 78
Ma ajuta orice comentariu, o parere din propria experienta...va multumesc!
0
29-08-2012, ora 15:41
nik77
Nu este medic/terapeut
nik77
fara sex nu se poate sta
cine crede lucrul asta, parerea mea e ca e absurd
dar de tine de ce are nevoie, atractia fizica e placuta, dar cu siguranta urmeaza si partea fiziologica, partea ce implica sexul
asa ne-a lasat dumnezeu sa ne iubim sa facem sex si sa ne imultim
cele mai multe femei, atunci cand le face partenerul sex oral, nu se mai satura, , , se invata si cam vor lucrul asta la fiecare partida
poate e frigida sau nu o satisfaci tu oral cum trebuie
poate are fantezii nedestainuite
daca se termina masturbanduse sigur ar vrea altceva din ce-i faci tu
asa ca discuta cu ea in amanunt
fa-o sa inteleaga ca e important ptr tine ca ea sa aiba orgasm fao sa inteleaga ca e importanta ptr voi ca ea sa aiba orgasm, ptr voi ca cuplu

trec si eu prin asa ceva
doar ca sotia mea se termina, de fiecare data, dar apetitul ei sexual e mult diminuat fata de al meu
0
30-08-2012, ora 08:53
vol 78
Nu este medic/terapeut
vol 78
cred ca este psihic totul, legat de problemele din trecut, experiente neplacute, in subconstientul ei si din casa, crestere..cred ca doar la psiholog se poate rezolva
0
30-08-2012, ora 10:16
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
o femeie este frigida atunci cand ea nu simte niciodata dorinta sexuala si nici nu poate avea orgasm, deci mai mult ca sigur e frigida si nu vrea sa vorbeasca despre asta...daca ti la ea si esti deschis si ea la fel merita sa le incercati pe toate sa salvati relatia/casatoria...remedii naturiste, un psiholog chiar cred ca au ajuta-o...mai ales ca e atat de tanara si la varsta asta ar trebui sa priveasca altfel sexul, numai amana si puneti-va pe treaba...si eu trec tot prin asa ceva doar ca la mine e invers, eu fiind in situatia ta...numai bine
0
30-08-2012, ora 13:04
vol 78
Nu este medic/terapeut
vol 78
ea nu are orgasm cu partener, ca singura, cand se masturbeaza are, tot frigiditate este? poa' sa fie si de rusine...isi impune sa nu termine...
0
31-08-2012, ora 16:58
Mac
Nu este medic/terapeut
Mac
Problemele de zi ci zi influenteaza foarte mult viata noastra stilul de viata pe care il avem, mai este o chestie daca nu te gandesti acolo adica la sex sigur ca si pofta iti vine mai greu, dar daca macar unul din parteneri se gandeste la sex celalalat trebuie sa mearga pe acelasi drum ca in final va fi bine pt amandoi, cel putin sa nu tot il tina pe nu in brate ca i orbu pe baston, stii mai e un lucru daca femeiea ta s-au invers barbatul tau se masturbeaza in ziua aia odata s-au de 2 ori sigur ca nu mai are chef de sex, dar chestiile astea trebuiesc comunicate foarte deschis fara jena. Succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: